„Věděli jsme, že to nebude jednoduchý zápas. Prospali jsme začátek. Podlehli jsme dojmu, že to půjde samo,“ hromoval kouč Sparty Zdeněk Ščasný.

Na Letné přišel hned v úvodu velký šok. Šural se snažil probít pokutovým územím a po souboji s obráncem spadl. Rozhodčí však penaltu domácím nepřisoudil, naopak Příbramští okamžitě rozjeli rychlý protiútok. 

Matoušek se Slepičkou si podali domácí duo stoperů a druhý jmenovaný po precizní přihrávce zakončoval přesně do sítě. 
Sparťanské kombinace příliš nevycházely a střelecké pokusy jakbysmet. Stanciu, Kanga či Šural zakončovali z dobrých pozic nepřesně.

Domácím se dařilo zvyšovat otáčky, až přišla zasloužená odměna. Plavšičovu pěknou ránu ještě zastavila tyč, ale míč se odrazil ke Stanciuovi, kterého ve skluzu trefil Fantiš. Sudí Franěk byl nekompromisní a ukázal na penaltový puntík. Jeho rozhodnutí nezměnila ani kontrola u videa. 

Kanga se proti Švengerovi nemýlil a ve 38. minutě srovnal skóre. 

Uběhlo pár minut a přišla další chvíle nedisciplinovanosti od hostujícího celku. Kaya nakopl  balon dopředu, kde číhal Tetteh. Ghanský útočník se dostal před obránce Treglera, o kterého lehce zaškobrtnul. Rozhodčí se nerozpakoval ani tentokrát a stoperovi Středočechů udělil červenou kartu. 

Stanciuova bomba z následného přímého kopu skončila na břevně a v závěru poločasu ještě Plavšičova pěkná rána protáhla Švengera.

Sparťané měli proti oslabenému soupeři ve druhé půli logicky více ze hry, spousta kombinací však opět trpěla nepřesnou koncovkou. Dvacet minut před koncem ale přišlo vysvobození od rumunské spojky. Stanciu posunul míč do vápna na Chipciua, jehož pokus doskákal přesně k tyči.

Letenská parta se dostávala i do dalších šancí, jen takový Šural či Stanciu vyzkoušeli štěstí několikrát, ale žádná střela nenašla cíl. Svůj tým podržel brankář Švenger.

Čtyři minuty před koncem pak přišel šok. Antwi vyhrál na půlce souboj s Frýdkem a řítil se sám proti Nitovi, kterého prostřelil. 

„Na střídačce se mě ptali, proč ho posílám půl hodiny před koncem do hry za takové konstelace. Řekl jsem, že chci vyhrát. Rád riskuju,“ prohlásil trenér hostů Josef Csaplár.

Domácí nedokázali s výsledkem už nic udělat a s oslabeným soupeřem pouze remizovali 2:2.