On-line reportáž ke koronaviru najdete ZDE

Hrálo se na herních konzolích, kde spolu ve hře FIFA 20 soupeřili jak současní fotbalisté obou celků, tak hráči, kteří červeno-bílý či rudý dres oblékali v minulých letech. Zúčastnily se ale i osobnosti z mimofotbalového světa či profesionálové ze světa esportu.

Jediné dva body pro Slavii vybojovali její někdejší obránce Tomáš Jablonský, který přehrál Jiřího Kladrubského, a Alex Král, jenž si poradil s Jurajem Kuckou.

Naproti tomu za letenský tým zabodovali Adamové Karabec i Hložek ze současného kádru Sparty, herci David Novotný a Jakub Štáfek a také její esportové posily Jan Krupička a Jan Hradil.

Nepřekonaná meta

Na derby si mohli kupovat lístky fanoušci obou týmů, nakonec se vstupenek prodalo 6 301, což sice zůstalo daleko za metou, kterou byl pokus překonat návštěvu na derby z roku 1965, kdy na Strahov přišlo více než padesát tisíc diváků, nicméně charitativní účel byl splněn. 

Díky 3 225 vstupenkám do sparťanského sektoru a jen o něco málo nižšímu počtu do slávistických řad se na pomoc s koronavirovou pandemií vybralo přesně 1 291 808 Kč. 

Výsledky virtuálního derby

Adam Karabec - Petar Musa - 2:1
Jan "Emerickson" Krupička - Martin "kobbycz" Strnad - 2:1 v prodloužení
Jiří Kladrubský - Tomáš Jablonský - 1:3
Jakub Štáfek - Ben Cristovao - 1:0
Juraj Kucka - Alex Král - 0:3
David Novotný - Vojtěch Kotek - 6:1
Jan "The Johny" Hradil - Štěpán "RIIJK" Sobocki - 5:4 v prodloužení
Adam Hložek - Lukáš Provod - 3:0