Jemelkův gól dokonale zapadl do celkového obrazu utkání. Stejně jako se nehrál dvakrát líbivý fotbal, tak ani branka na 1:0 po rohovém kopu rozhodně nebude vyhrávat gólové hitparády. O to důležitější však byla.

„Konečně nám to tam spadlo. Navíc jsme nedostali gól, což se nám už dlouho nepodařilo,“ radoval se Jemelka, na jehož tváři byla stejně jako u ostatních členů týmu znát obrovská úleva.

Jaké je to vyhrát po téměř dvou měsících?
Je to velká radost a úleva. Konečně nám to tam spadlo. Navíc jsme nedostali gól, což se nám už dlouho nepodařilo. Musíme se od toho odrazit a pokračovat. Je potřeba hrát jako tým, a i když se nám nebude dařit, musíme to nějak ukopat.

Co bylo klíčem k udržené nule?
Jednoznačně nasazení všech hráčů do obrany. Hráli jsme naplno, skluzovali jsme, vyhrávali jsme souboje. Nepropadávali jsme a byli jsme tam, kde jsme měli být. Od toho to pak vše pramení.

Říkali jste si, že v utkání proti Dukle půjde fotbalovost stranou?
Úplně ne, chtěli bychom pořád hrát svou hru, ale na hřišti je pak křeč a chybí sebevědomí. Když to nefunguje herně, musíme se přizpůsobit hře, byť nechceme ustupovat od naší hry. Teď nám to herně nejde, ale konečně jsme vyhráli a od toho se musíme odrazit.

Jak padl váš gól? Brankář Rada mluvil o tom, že ani neví, jak padl?
Já upřímně taky moc ne. Nějak se to tam odráželo a dostalo se to od Martina Hály ke mně. Nějak jsem to tam dotlačil.

Po tom gólu jste se chytli a měli jste i další šance…
Ano, vlilo nám to trochu sebevědomí. Pak jsme začali hrát a zatlačili jsme je.

V závěru utkání jste měli hodně nedotažených akcí a ztrát. Čím si to vysvětlujete?
Asi jsme byli moc nervózní. Byla tam trochu křeč. Dvakrát jsme jim nahráli skoro do brejku, ale chtěli jsme ten zápas hlavně odedřít. Sice to není úplně naše hra, ale makali jsme jeden za druhého a konečně jsme vyhráli.

Závěr jste dohrávali na tři stopery spolu s Romanem Polomem. Byl to nezvyk?
Ne, my to takhle zkoušíme i na tréninku. Když vedeme 1:0, chceme to zavřít. Roman je silný v osobních soubojích a i dnes nám pomohl.

Hráli jste i za trenéra Jílka?
Určitě. Za trenéra i za fanoušky. Chceme je zase dostat všechny na stadion. Trenéra tady chceme a nechceme žádné změny. Teď budeme mít větší klid a v Liberci zase zkusíme hrát od začátku tu naší hru.