"Pepa na hrad," skandovali fanoušci v zelenobílých barvách, když rozhodčí foukl do píšťalky a zápas skončil remízou 1:1.

Přitom se čekalo, že půjde jen o formalitu. Do Ďolíčku přijela Opava, která už měla záchranu jistou, ale domácím hráčům jakoby nervozita svazovala nohy. A to platilo dvojnásob, když opavský Janetzký v 68. minutě poslal hosty do vedení.

Hráči Bohemky se marně snažili dobývat obranu Severomoravanů. Rozhodla až poslední minuta nastavení. Dlouhý nákop posunul Jusúf hlavou na nabíhajícího Jindřiška a nejzkušenější hráč a srdcař týmu přesnou trefou k tyči srovnal.

Ďolíček expodoval radostí a k rohovému praporku se seběhla celá lavička, včetně trenéra Martina Haška, a všichni naskákali na svého hrdinu.

Do baráže tak jde Příbram, která doma porazila Duklu 3:2 a čekala na zaváhání Bohemky. Jejich naděje žila až do 94. minuty…

Bohemians Praha 1905 - SFC Opava 1:1 (0:0)

Branky: 90.+5 Jindřišek - 67. Janetzký. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Fišer. ŽK: Ljovin - Schaffartzik, Souček, Svozil. Diváci: 3753.

Bohemians 1905: Valeš - Hůlka, Šmíd (76. Puškáč), Pokorný - Dostál, Ljovin, Jindřišek, Bartek - Záviška (76. F. Hašek), Nečas (58. Hilál), Vaníček. Trenér: M. Hašek.

Opava: Fendrich - Helebrand, Simerský, Svozil, Žídek (81. Radič) - Hrabina, Schaffartzik, Jursa, Řezníček (64. Souček), Janetzký (88. Bernadina) - Jurečka. Trenér: Kopecký.