Nicolae Stanciu a Galatasaray Istanbul? Zájem tureckého velkoklubu o rumunského reprezentanta v posledních dnech a týdnech budil rozruch (nejen) v Edenu. Nakonec se zdá, že slávistický špílmachr nikam neodejde.

„Pro nás je to jeden z nejlepších hráčů ligy,“ řekl trenér Jindřich Trpišovský pro klubový web po páteční remíze 1:1 s polskými Gliwicemi na soustředění v Rakousku. Jediný – a krásný – gól českého šampiona vstřelil právě Stanciu. Kouč pak potvrdil, že o klíčového záložníka v žádném případě nechce přijít.

„Odchod Nica pro nás absolutně nepřichází v úvahu, zvláště v tuto chvíli. Částka, která za něj byla nabídnutá, navíc podle mě zdaleka neodpovídá jeho důležitosti,“ zdůraznil Trpišovský, jehož svěřence brzy čeká další pokus o postup do základní skupiny Ligy mistrů.

Krmenčík a kdo ještě?

Galatasaray údajně za Stanciua nabídl kolem 110 milionů korun a později nabídku ještě zvýšil, sám hráč by se údajně odchodu nebránil. Pro sešívané je ale momentálně nepostradatelný.

Spekuluje se o zahraničním zájmu i o další opory Slavie. „Zatím se jedná spíš o takové oťukávání, musíme být ale připraveni, že přijde nabídka na jakéhokoliv hráče. Musíme být ve střehu do posledního dne přestupového termínu,“ řekl Trpišovský.

A co možné příchody? „Probíhají kosmetické změny v jednání o dvou hráčích,“ naznačil Trpišovský, který hodně stojí například o útočníka Michaela Krmenčíka. Posilu by rád získal i na stoperský post.