"Snažím se ten přestup dotáhnout. Uvidíme, jak to dopadne," řekla Prodanová. "Je to žhavé." Přestup zkušeného fotbalisty byl na spadnutí už loňskou zimu i letos v létě. Zájem naposledy projevil turecký gigant Galatasaray Istanbul. V lednu příštího roku se by mohl Stanciu vrátit zpátky do arabských zemí nebo zamířit do zámořské MLS.

Nicolae Stanciu
Stanciu do Turecka? Nepřichází v úvahu. Trpišovský nabídku shodil ze stolu

Před dvěma a půl roky Slavia získala osmadvacetiletého záložníka z klubu Al Ahlí Džidda za více než sto milionů korun. Nyní je hodnota rumunské hvězdy podle Transfermarktu 7 milionů eur (175 milionů korun). Přestupová částka by se ale měla vyšplhat na 250 milionů korun.

Přestože má Stanciu v Edenu smlouvu až do června 2023, podle agentky Prodanové je čas na změnu angažmá. Uznávaný rumunský novinář Emanuel Rosu však tvrdí, že není vyloučen ani odchod do evropského klubu.

Fotbalisté mistrovské Slavie po podzimu kralují jen s jednobodovým náskokem. Na snímku se radují zleva Lukáš Masopust, Ivan Schranz, Peter Olayinka a Daniel Samek.
Nuda letos nehrozí. Dominance Slavie je fuč, napínavá bitva o titul baví

Pro Slavii by to byla citelná ztráta. Stanciu během ligového podzimu vstřelil tři góly a na šest jich nahrál. V loňské mistrovské sezoně se podílel na osmnácti gólech.

Zájem je i o Kuchtu

I dalšího elitního hráče Slavie chtějí v zahraničí. Nejlepší střelec loňské sezony spolu s Adamem Hložkem Jan Kuchta je aktuálně v hledáčku Lokomotivu Moskva.Ruský velkoklub za rodáka z Prahy nabízí podle zákulisních informací 100 milionů korun, je ale více než pravděpodobně, že vedení Slavie Kuchtu do Ruska nepustí.

To sice aktuálně devítigólovému ligovému střelci slíbilo, že v případě lukrativní nabídky ho pustí, dá se očekávat ale jiná destinace.Konkrétně Kuchta vysněná – anglická Premier League. V kuloárech se mluví o zájmu West Hamu, kde už působí slávisté Tomáš Souček, Vladimír Coufal a Alex Král, zájem má údajně i Brighton či v Newcastle United, u kterého se od příchodu nových majitelů čekají velké nákupy.

Zklamaní fotbalisté West Hamu.
Fanoušci West Hamu vypískali po prohře své hráče. Je to frustrující, řekl Souček

Kuchtovi by mohl sedět anglický styl. Jeho výraznými přednostmi je důraz a neustále napadání obránců. Když se k tomu připočte i přesná muška v pokutovém území soupeře, je z něj velmi žádané zboží.„Vždycky čekám, že by se mohlo něco stát, že by to brankářovi mohlo vypadnout. Tohle jsem prostě já, dal jsem několikátý takový gól. Na hřišti jsem od toho, abych góly dával pořád,“ řekl v nedávném rozhovoru pro Deník Kuchta.