V sezoně příliš termínů není, ale je možnost posunout start ligy více do léta. Letní přestávka by byla kratší a prodloužila by se ta zimní, aby se hrálo v termínech a počasí, které fotbalu svědčí více.

Fotbalové střípky Davida KobylíkaFotbalové střípky Davida KobylíkaZdroj: DENÍK

Jinde se hrálo a pokračují dostihy mezi Spartou a Slavií. Oba týmy jsou dominantní. Sparta vypadá v lize suverénněji, protože má ve formě hráče, jako jsou Haraslín, který dělá nadstavbu, patří mezi nejlepší v lize. Kuchta dělá svojí prací prostor pro své spoluhráče, hlavně křídelníky. Preciado zahrál nejlepší utkání v lize a celá Sparta působí dobře, sebevědomě, fotbalově a přejela Jablonec.

Slavia také vyhrála s Mladou Boleslaví. Byly to klíčové body, protože zůstala v kontaktu se Spartou. Oba týmy táhnou, souboj o titul je zajímavý.

Plzeň porazila do defenzivy naprosto zoufalé České Budějovice. Ty se hledají, ale cesta k záchraně nevede přes pěkný fotbal. Potřebují začít hrát hodně do defenzivy a věnovat se jí, což nedělají. Vypadá to, že to, co vyzkoušely s dvěma trenéry, od čehož následně upustily, povede možná i k odvolání Tomáše Zápotočného, protože momentálně neukazují, že by znaly cestu, jak z krize ven.

Podmáčené hřiště
Odloženo! Sigma v Teplicích kvůli podmáčenému hřišti nehraje

Vyhrál Baník, kterému hodně pomohl Tanko. Sice hodně šancí také spálí, ale ukazuje, že jeho rychlost je v naší lize nadstandardní. Tito hráči to mají o to jednodušší, když jsou efektivní, což Tanko byl. Rozhodl zápas a takhle mají vypadat cizinci. Tanko i Ewerton jsou lepší než Češi, což se ne vždy stává. Baník je nahoře, dobře je na tom také Liberec, který táhne sérii bez prohry a boj o šestku bude zajímavý.

Mužem kola je jednoznačně Marek Havlík, který dal čtyři góly a předvedl neskutečný výkon. Má reprezentační formu. Když srovnám ho a Sadílka, tak ho celou sezonu jasně válcuje. Kdyby byla teď nominace, tak chci věřit, že by za skvělé výkony nominaci dostal. Životní formu načasoval před podpisem důležité smlouvy, protože v jeho věku okolo osmadvaceti let se podepisují zajímavé smlouvy, co se týče částky. Oběhá toho spoustu a tito pracanti jsou vždycky platní. Přidal k tomu produktivitu a v momentální formě je to nejlepší střeďák v lize. Vede také tabulku střelců, což je na středopolaře úžasné.

David Kobylík