Na konci prvního poločasu dostal olomoucký záložník míč zprava od Jakuba Plška, pak naznačil střelu Frýdkovi, ale míč si ještě potáhl a až pak po pár krocích vypustil ze své levačky jedovatou přízemní střelu, na kterou brankář Nita nedosáhl. Paráda!

„Jsem rád, že jsem se prosadil, ale vyměnil bych to za body. To je jasné,“ vykládal pětadvacetiletý fotbalista, který své posazení na lavičku náhradníků v minulých kolech vzal s nadhledem.

„Měl jsem drobnější zdravotní problémy a po výhře 4:0 jsem chápal, že chtěl trenér v sestavě místo mě podržet Texyho (Texla). S trenérem jsme o tom i mluvili, takže jsem s tím byl celkem smířený,“ řekl.

Jistá nerozehranost na něm byla trochu patrná a jak sám přiznal, chvíli mu trvalo, než se do zápasu plně dostal.

„Byly pasáže, kdy jsem se cítil trochu hůř, ale vždycky jsem to rozběhal. Sparta měla úvodní tlak, ale postupně jsme se do zápasu všichni dostali. Začali jsme pak vyjíždět z těžkých situací a na konci půle i dali gól,“ hodnotil Falta.

Druhá půle už ale od Sigmy tak kvalitní nebyla, takže tenhle příběh nakonec happy end neměl. Sparta po přestávce otočila dvěma góly z pokutových kopů.

„Věděli jsme, že budou muset přidat a že nás možná zatlačí. S tím se dalo počítat. Bohužel to ale rozhodly dvě penalty. Byl jsem u obou a musím uznat, že obě byly. Byla to dost smůla,“ okomentoval Falta ruku Víta Beneše a faul Václava Jemelky na Tetteha, které pak potrestal střelec Guelor Kanga.

„Věřil jsem Buchtičovi, že by mohl aspoň jednu chytil, ale Kanga je kopl opravdu dobře. Asi se nedalo nic moc dělat,“ ocenil Falta.

Sparta prodloužila svou jarní vítěznou sérii na šest zápasů. Tu olomouckou po čtyřech úspěších naopak přeťala.

„Po takovém průběhu porážka mrzí o to víc,“ připustil olomoucký záložník, který hlavní problém podobně jako trenér Jílek viděl především v tom, že Sigma už po změně stran nedokázala být tak nebezpečná ve hře dopředu.

„Měli jsme tam náznaky šancí, které jsme mohli určitě dohrát. Minimálně do ohrožení brány jsme se dostat měli. Kdybychom dali druhý gól, bylo by všechno jiné,“ věděl Falta.

„Takhle je to trochu kruté, protože Sparta měla šance, ale podle mě ne vyložené. Na druhou stranu jsme my druhý gól nepřidali, tak musíme porážku přijmout,“ pokrčil rameny Falta.

Sigma už každopádně není v akutním ohrožení jako ještě docela nedávno a na atmosféře je to znát.

„Dýchá se trošku líp. Ale i soupeři pod námi jsou schopní bodovat. Uvědomujeme si, že stačí nějaký další nepodařený zápas a můžeme tam být zpátky. Musíme být pořád obezřetní,“ řekl Falta.

O dalších ambicích Sigmy, která je momentálně desátá, napoví podle něj příští zápas ve Zlíně.

„Tabulka je hodně vyrovnaná a pořád můžeme skončit kdovíkde,“ uvědomuje si.

„Pokud by se nám to ve Zlíně povedlo a vrátili jsme se na vítěznou vlnu, tak pak nás čeká zase zápas doma, a to by byla slušná výchozí pozice. Ale musíme jít opravdu jeden zápas za druhým,“ uzavřel.

Očima Václava Jílka

„Jirka Texl odehrál velmi dobré utkání na Dukle, navíc Šimon měl drobné zdravotní problémy. Taky jsme proti Liberci chtěli silného hráče na dostřídání. Věřím, že teď mu gól pomůže, ale musíme si přiznat, že stále není ve formě jako v minulé sezoně. Také tvrdím, že kdybychom měli proti Spartě lepší řešení některých situací, tak jsme po přestávce to utkání rozhodli.“