„Utkání SK Slavia Praha – AC Sparta Praha bylo pro tým rozhodčích velmi obtížné. Utkání bylo plné osobních soubojů, přestupků a nesportovního chování hráčů a realizačních týmů obou družstev. V mnoha situacích obě družstva vůči sobě i rozhodčím ztrácela respekt. Rozhodčí této atmosféře nepodlehli a jejich výkon nebyl hlavní příčinou toho, v jakém duchu bylo utkání odehráno. Většinu herních situací rozhodčí posoudili správně a celkově v utkání obstáli,“ vzkázala komise rozhodčích vedená Liborem Kovaříkem.

Derby mezi Slavií a Spartou se zvrtlo
Bitva se zvrhla. Znechucení fanoušci nadávají: Derby buranů, Bořil do blázince

Szikszay slyšel jednu výtku: v 21. minutě měl vyloučit Angela Preciada za faul na Lukáše Provoda.

Ekvádorský reprezentant, jenž přišel na Letnou v létě, se pak ve druhé půli dopustil faulu ve vápně a hlavní arbitr se rozhodl nařídit penaltu. Komise tento verdikt přijala, byť…

„Hráč hostujícího družstva zasáhl pravou nohou míč a následně levou nohou podrazil hráče domácího družstva. Nejednalo se o bezohledný přestupek, z tohoto důvodu rozhodčí správně neudělil žlutou kartu. V případě nenařízení pokutového kopu rozhodčím by se o zjevnou chybu nejednalo, VAR by neměl intervenovat.“

Tresty už v úterý

Celkem bylo uděleno jedenáct žlutých karet. Jan Bořil a Ladislav Krejčí nedohráli kvůli vyloučení, stejně dopadli i Pavel Řehák, asistent Slavie a Miroslav Baranek, vedoucí mužstva Sparty.

Mimochodem, v bitce krátce před vypršením základní hrací doby se Szikszay podle komise zachoval, jak musel.

Deváté kolo FORTUNA:LIGY zpestřilo derby Slavia - Sparta
Červené karty a penalty. Pražské derby fotbalem nudilo, ale nabídlo emoce

„Nejagresivnějším v této konfrontaci byl hráč domácího družstva č. 18 (Bořil), kdy nejprve chytil zezadu za ramena hráče hostujícího družstva č. 28 (Tomáš Wiesner) a poté ho odstrčil. Následně konfrontace pokračovala mezi hráči H37 (Krejčí) a D18, kteří se vzájemně fyzicky napadli tím, že sebou násilně cloumali a strkali do oblasti hrudníku a krku. Poté D18 strčil předloktím do oblasti krku hráče H22 (Lukáš Haraslín), čímž způsobil jeho pád,“ uvedli šéfové českých rozhodčích.

Vzhledem k tomuto vyjádření (a zápisu o utkání, kde je incident popsán obdobně) může větší trest stihnout slávistického kapitána. Disciplinární komise zasedne kvůli čtvrtečnímu svátku netradičně už v úterý.