Už v sobotu večer vypukne na pražské Letné šlágr sezony. Pražské derby mezi domácí Spartou a hosty ze Slavie bude mít tentokrát náboj, jaký už dlouho nepamatuje. Jarní forma totiž dostala Letenské poprvé v probíhajícím ročníku do vedení prvoligové tabulky, zatímco Slavia, která především na venkovních hřištích na jaře poněkud tápe, spadla za ni. O pouhé dva body.

Slávisté jsou ale těsně před utkáním v nezáviděníhodné pozici. Už několik dní plní nejen sportovní média, ale i fanouškovské diskuze zprávy o zdravotním stavu kádru hráčů v sešívaných dresech. Kabinu vršovických fotbalistů totiž navštívila záhadná infekce, která kosí jednoho hráče za druhým.

Už v průběhu týdne jsme se mohli dozvědět, že nemoc trápí Ševčíka, Mandouse, Ewertona , Douděru či Holeše.

Otazník se pak vznášel na v současnosti jednoho z nejsledovanějších hráčů Slavie, norského záložníka Christose Zafeirise. Až do nynějška.

 „Christos je ve stavu nemocných a v sobotu definitivně nenastoupí“ objevilo se na sociálních sítích.

Ne, zpráva nebyla zveřejněna na některé z fanouškovských stránek, ani nešlo o investigativní práci žádného z novinářů. Se zásadní informací vyrukoval přímo slávistický boss Jaroslav Tvrdík.

A okamžitě za to začal sklízet kritiku.

„Vás tady dopoledne hájím, že si fans zvykli kontaktovat Vás napřímo a občas tedy ani není třeba dávat něco na oficiální kanál týmu a Vy tu teď vážně napíšete veřejně, že jeden z hráčů, na kterého by se měli opravdu připravit, hrát nebude? To snad vidím špatně…“ nevěří svému zraku například Filip Šimoník.

„Jardo, já si Vás vážím, ale tohle je fakt debilita,“ jde ještě o něco dál s vyjadřováním Jan.

Jak se zdá, fanoušci jsou zvyklí nejen z fotbalu, ale i dalších sportů, že jakmile se blíží nějaké důležité utkání, mohou se nejen oni, ale i sportovní redaktoři přetrhnout, ale stejně z táborů soupeřících týmů nedostanou nic o zdravotním stavu hráčů.

Tvrdík nicméně na kritické komentáře obratem zareagoval. „Máme celkem dobrou představu o tom, co se děje ve Spartě a oni o tom, co se děje u nás. Dnes jsme třeba odevzdali lékařské zprávy našich nemocných/zraněných hráčů disciplinární komisi při žádosti o výjimku Petera. Buďte v klidu, svět je malý,“ napsal Janovi.

Pro upřesnění, slávisté požádali z důvodu rozsáhlých absencí o odpuštění zbytku trestu pro Petera Olayinku, který si odpykával stopku za červenou kartu. Jenže za pár desítek minut ji museli stáhnout. Výsledky krevních testů totiž poslaly nigerijského ofenzivního fotbalistu na marodku také.

O tom, kdo nakonec bude či nebude připraven k utkání by se možná stejně veřejnost dozvěděla. Slavia totiž navazuje na situaci před utkáním proti Plzni, kdy nabídla fanouškům účast na veřejném tréninku. Tuto možnost budou mít i tentokrát, navíc okořeněnou podpisem nové smlouvy s trenérským štábem.

Očekává se každopádně, že utkání o krále Prahy bude mít grády. Když vyhraje Slavie, vrátí se zpátky před svého rivala, pokud se zadaří Spartě, bude mít tři kola před koncem základní části pětibodový náskok. A pokud utkání skončí remízou? V takovém případě pozor pro oba, protože v závětří stále ještě číhá na svoji šanci plzeňská Viktoria.