Kromě výkonu obou mužstev se po jednom ze šlágrů začalo intenzivně řešit posuzování sporných zákroků v obou šestnáctkách. V té domácí vyfasoval v 5. minutě po souboji Koláře s Diopem útočník hostů žlutou kartu za simulování, v 52. minutě na druhé straně po téměř totožném střetu Laštůvky s Olayinkou se pískala penalta.

V obou případech šlo do akce video. „Neřekl bych, že to byly obdobné situace. U té první jsme došli k závěru, že Diop padal ještě před kontaktem. Nezhlédli jsme zjevné pochybení, proto jsme neposílali hlavního rozhodčího na monitor situaci zkontrolovat,“ vykládal pro O2 TV videorozhodčí Pavel Královec.

A druhý střet? „Tam byl rozdíl v tom, že Olayinka ten souboj ustál a následně po tom střetu s brankářem Laštůvkou došlo k pádu. Jelikož hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop, tak my jsme ho jenom podpořili s tím, že pokutový kop byl nařízen správně,“ vysvětloval Královec to, proč posvětil penaltu ve prospěch Slavie.

Baníkovci nebrečeli, jen to moc nechápali. „Sám nevím, jak se to teď posuzuje. Každopádně jsem viděl, že Olayinka si to píchnul úplně pryč, nemohl ani dát gól. Myslím, že podobná situace byla na Diopa, akorát Olayinka byl možná trochu blíž bráně. Už to nevrátíme, prohráli jsme 4:0,“ řekl záložník Baníku Adam Jánoš.

Ani on se na podivné posuzování důležitých situací nehodlal vymlouvat. „Prohráli jsme si to sami – a ostudně. Neměli jsme žádné šance, konec jsme vůbec nezvládli,“ láteřil Jánoš, který už vyhlíží víkendový duel o šestku s Mladou Boleslaví. Ten se rozehraje na Městském stadionu ve Vítkovicích v sobotu ve 14 hodin.

Odjezd fanoušků Baníku do Prahy na Slavii: