„Je mi to líto, ale takový je život,“ pronesl Kotal.

Ano, je to tak. V minulé sezoně došlo ve FORTUNA:LIZE k jedenácti změnám na lavičce. K první už na konci září, kdy radikální krok provedla Opava, jež se k němu, mimochodem, poté odhodlala ještě dvakrát.

Podle data se zdá, že letos mají koučové klidnější život, jenže není to tak. Za odsunutí úvodní „popravy“ může totiž koronavirus. Opava před rokem zasáhla po desátém kole, Teplice nyní dříve, už po devátém.

Navíc se dá předpokládat, že po Hejkalovi přijdou další. Adeptů je dost.

Jedním překvapivým může být Adrian Guľa. Plzeň není zvyklá na čtvrté místo, navíc dvakrát po sobě nedala gól. „Poslední dva zápasy neodpovídaly nastavenému levelu z utkání se Spartou,“ připustil slovenský odborník.

Podle všeho je však zatím chráněný, což ale nemusí trvat věčně. Vždyť šéf klubu Adolf Šádek v roce 2017 vyhodil Romana Pivarníka ve chvíli, kdy byl tým první.

A je tu ještě jedna věc, i když mírně fantasmagorická: po konci v Bulharsku je volný Pavel Vrba, jeden ze stvořitelů plzeňského zázraku posledních let.

Horváth: Změna na trenérském postu je nejjednodušší

Další pánové jsou na tom hůře. Pavla Horvátha v Příbrami zachránila remíza v Brně a výhra nad Boleslaví. „Ale nejsem pitomej, udělat změnu na trenérském postu je nejjednodušší. Doufám, že to nebude nadlouho poslední výhra,“ řekl. Kdyby byla, měl by problém.

Na ráně je také Radoslav Kováč, další mladý kouč. Opava je předposlední, prohrála třikrát v řadě, navíc má brutální los: Ostrava, Boleslav, Liberec, Sparta, Bohemians. „To strašně moc napoví, jak to s námi bude pokračovat,“ uznal Kováč.

Klidní nejsou ani další kolegové. Brněnský Miloslav Machálek si pomohl remízou na Slavii, přesto Zbrojovka zůstává za očekáváním vedení i fanoušků.

Stejně jako Mladá Boleslav, záhadný to klub ze středních Čech. Dobře zajištěná organizace se drží pouhé dva body na čarou záchrany. Odnese to Jozef Weber?