Proto nepřekvapilo, když Sparta o víkendu oznámila, že třiadvacetiletý ghanský forvard míří na hostování do tureckého Malatyasporu. V dresu až šestnáctého týmu uplynulého ročníku tamní ligy by měl strávit celou sezonu s tím, že klub z východní Anatolie má opci na uplatnění trvalého přestupu.

„Benji, díky za dosavadní práci ve Spartě a ať ti to v Turecku pálí,“ vzkázala Sparta na svém webu. Jenže na Letné poslední dobou převládala s Tettehem spíše nespokojenost. Nedařilo se mu navázat na výborné výkony z jeho první sparťanské sezony, dobré chvilky střídal se slabšími, často slýchal kritiku za poněkud volnější přístup k tréninku.

„Byly u něj problémy, občas vypadal, že ho fotbal nebaví,“ vyjádřil se před časem trenér Václav Kotal. Ten dával na jaře v sestavě přednost zkušenějšímu Liboru Kozákovi, teď mají jeho důvěru hlavně produktivní Juliš s Adamem Hložkem.

Není divu, že Tetteh v nové sezoně neodehrál ani minutu. Téměř dvoumetrový čahoun má přitom nepochybný talent a potenciál. Za Spartu v lize odehrál 65 zápasů a vstřelil 18 branek, působil i na Slovácku a v Bohemians. Podaří se mu v Turecku znovu nakopnout kariéru?