Pak ale z Letné zaznělo, že problém je vyřešen, duel proti ostravskému rivalovi se posunul o hodinu na 20.00. Čekali byste vděk fanoušků? Marně. Ke změně došlo až po ostudné prohře Sparty v Olomouci 0:2, která znamenala krutý konec reálným nadějím na titul. Mač s Baníkem tak náhle ztrácí šťávu a důležitost, zbývá jen vztek a rozčarování. Chuť diváků stihnout oba zápasy se vypařila během několika málo minut středečního pohřbu na Hané.

Propast je veliká

„Pro mě to je obrovské rozčarování,“ mračil se po olomoucké blamáži trenér Pavel Vrba. Jeho svěřenci působili matně, bázlivě, odevzdaně. Předtím přitom v lize vyhráli pět utkání v řadě a díky tomu (a zaváháním Slavie s Plzní) se udrželi ve hře o mistrovskou korunu. Ta je teď s největší pravděpodobností fuč. „Ta propast už je velká,“ uznal zklamaný kouč.

Není to poprvé, co Sparta v klíčové fázi sezony selhala. Není tedy až tak zásadní, že v nejméně vhodnou chvíli se Pražanům rozpadl střed obrany kvůli karetním trestům a zraněním. Klub s ambicemi na titul musí umět takovou mezeru zalátat.

SK Sigma Olomouc - AC Sparta Praha 2:0. Radim Breite, Matěj Pulkrab
Vyhráli jsme díky aktivitě, ne proto, že Sparta hrála špatně, říká hrdina Breite

„Možná že právě takový zápas nám ukazuje, na co na některých postech máme,“ poznamenal Vrba. Podobně mluvili i jeho předchůdci.

Ať už se obsazení lavičkyi sestava na hřišti jakkoli mění, opakují se podobné chyby. Zápasy o všechno, především se Slavií a s Plzní, sparťanům dlouhodobě příliš nejdou. Nyní se ukazuje, že nejde jen o soupeře z čela tabulky. Jako by rudá barva na dresech pod tlakem okolností bledla.

Zbývá „jen“ pohár

„Hráli jsme ještě o titul a výkon tomu měl odpovídat, jenže naopak tomu vůbec neodpovídal. Takhle jsme si to nepředstavovali,“ přiznal zkušený záložník Michal Sáček. A jeho mladší kolega Adam Hložek jen vrtěl hlavou. „Nikdo z nás nepodal výkon, jaký by měl podat. Podle toho to vypadalo. Bohužel jsme tím zahodili poslední měsíc, který se nám výsledkově podařil,“ litoval talentovaný útočník.

Sen o titulu se (téměř) rozplynul, zbývá jen útěcha v podobě zisku domácího poháru. Sparta se ve finále utká 4. května se Slováckem na stadionu soupeře a výhra může alespoň trochu uklidnit rozladěné fanoušky.

Sigma porazila Spartu 2:0.
O titul si to rozdá Slavia s Plzní, ztráta Sparty narostla. Hradec urval šestku

„Pohár je teď pro nás vrcholem, mohl by určité věci trochu napravit, i když asi ne úplně. V závěru sezony je to každopádně nejdůležitější zápas,“ prohlásil Vrba, jehož hráče v nadstavbě čekají například duely v Plzni a v Edenu. O titul v nich však zřejmě půjde pouze soupeřům.