„Vzhledem k tomu, kolik nás s nadstavbou čeká zápasů, tak je ve hře strašně moc bodů a může se toho stát opravdu hodně. Na této úrovni čtyři body náskoku po podzimu nic neznamenají,“ mírní optimismus trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

Ten má velikou motivaci. Poslední titul sešívaných z roku 2017 ještě nese podpis trenéra Jaroslava Šilhavého, aktuální lodivod z Edenu na podobný úspěch ještě nedosáhl.

Dušan Svoboda
Konec pauzy, přichází fotbalové jaro. Kluby čeká bitva o místo

„Je obrovskou motivací mít možnost zabojovat o něj už teď, vzhledem k mé krátké trenérské kariéře,“ usmívá se. Ovšem na soukromé cíle ve Vršovicích nikdo nehraje. Všichni jdou společně za vysněnými úspěchy.

„Pro mě osobně by bylo na konci sezony nejdůležitější, kdybychom se jako celý klub dokázali posunout zase o pár procent směrem dopředu po naší cestě. Aby nám přibyli fanoušci, abychom udrželi úroveň z podzimu a měli třeba ještě více střel na bránu, více rohových kopů a podobně. Na tom jsme všichni společně dělali,“ přibližuje Trpišovský dílčí cíle svých svěřenců.

V Edenu vše jede jak namazaný stroj

Slavii se povedla zimní příprava, posílilo ji několik zajímavých hráčů a naopak žádné oslabení se nekonalo. Fulham měl zájem o Ngadeua, ale nestihl vše dotáhnout včas a tak jdou Pražané do boje se stejnou silou, s jakou válcovali soupeře na podzim. Možná s ještě větší.

První přípravný zápas Tipsport ligy: Baník Ostrava - 1.SK Prostějov, 8. ledna 2019 v Orlové. Na snímku Milan Baroš.
Kapitán Baníku Baroš: Doufám, že v šestce zůstaneme, kvalitu na to máme

„Kouč Trpišovský dokázal před aktuální sezonou Slavii vyladit ve skvěle fungující stroj,“ míní hlavní bookmaker sázkové kanceláře Fortuna Michal Hanák. „Nový herní model může na poslední chvíli ještě míchat karty, na celkovém triumfu Slavie ale nic změnit nedokáže,“ myslí si.

Tým, který se bude radovat z mistrovského titulu, bude znám nejpozději 25. května. Slavia má hodně našlápnuto k tomu, aby slavila ona.

Jan David, fotbalista týmu SK Sigma U19.
VIDEO: Titul? Favoritem je Slavia, říká olomoucký mladík Jan David