Po sedmi letech vyprodaný stadion Miroslava Valenty, nejvyšší výhra nad Spartou v klubové historii, posun na druhé místo tabulky a k tomu Milan Petržela, který nastoupil ke 437. ligovému utkání, čímž překonal rekord Stanislava Vlčka v počtu odehraných zápasů a stal se legendou!

Lépe to nikdo zrežírovat nemohl. „Vážím si i kvůli Milanu Petrželovi, že byl vyprodaný stadion, že zrovna v tento den přišlo tolik lidí. Jsem rád, že jsme naše příznivce pobavili. Milan bude mít památku nadosmrti,“ je přesvědčený sedmačtyřicetiletý kouč.

Utkání 15. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Viktoria Plzeň, 20. listopadu 2021 v Ostravě. (střed) Nemanja Kuzmanovič z Ostravy a Tomáš Chorý z Plzně.
Stopera jsem hrál naposledy ve třinácti letech, vzpomínal plzeňský útočník Chorý

Dobrých zpráv je ale daleko víc. Slovácko ve šlágru 15. kola FORTUNA:LIGY protáhlo sérii bez porážky na osm utkání, fanoušky pobavilo výtečným výkonem.

Chyb bylo na straně domácích minimum, v neděli večer se jenom chválilo. Tolik superlativů se na Kadlece a spol. dlouho nesneslo. Moravané ale nepolevují. Ženou se dál a nahání vedoucí Slavii.

Postavení v tabulce není náhodné

Titul? Ne, o něm se v Uherském Hradišti furt nemluví. „ Píše se to, říká, my si ale jedeme tu svoji,“ brání se Svědík.

„Pořád jsme v polovině soutěže, nic to neznamená. Úspěšné celky musí prokázat svoji výkonnost po celý ročník. Toto jsou zatím jenom výkřiky,“ míní. Slovácko ale týden co týden potvrzuje, že jeho výsledky, bodový zisk ani postavení v tabulce nejsou náhodné.

Fotbalisté Slovácko (bílé dresy) se v 15. kole FORTUNA:LIGY utkali s pražskou Spartu. Šlágr sledoval vyprodaný stadion.
Jezdili jsme po zadku, zářil ligový rekordman Petržela. Vrby mu bylo líto

Byť Sparta asi odehrála nejhorší zápas sezony, domácí soupeři téměř nic nedovolili, sami je pak čtyřmi góly ztrestali.

„Před mužstvem musím smeknout. I když jsme i v jiných zápasech hráli velice dobře, teď to bylo zvýrazněné tou Spartou. Kluci podali výborný výkon, zápas odpracovali. Vyhráli jsme zaslouženě,“ ví Svědík.

Přehnanou euforií se po triumfální jízdě ovšem neopíjel, nohama zůstal pevně na zemi. „V týdnu se stejně musíme přeorientovat na utkání v Českých Budějovicích, kde to budeme mít zase těžké,“ očekává.

Fotbalisté Slovácko (bílé dresy) se v 15. kole FORTUNA:LIGY utkali s pražskou Spartu. Šlágr sledoval vyprodaný stadion.
Slovácko ztrapnilo bezmocnou Spartu, aplaudoval plný dům. Slavia nadělovala

Moravané si chtějí z vítězné bitvy vzít pozitivní věci, z těch negativních se zase poučit. Do konce roku odehrají ještě čtyři duely, v nich chtějí posbírat co nejvíc bodů.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …