„Ten rok byl pro mě velmi inspirující a obohacující a zároveň vyčerpávající, hodně mi to dalo. Rodinu mám ale v Německu a postupem času mi začala hodně chybět. Cítím potřebu ji vrátit, co pro mě v průběhu fotbalové kariéry obětovala, a to byl důvod, proč jsem se teď rozhodl vrátit domů,“ řekl Tomáš Galásek. „Baník budu samozřejmě nadále sledovat a fandit aspoň na dálku.“

Brankáři Slavie Aleš Mandous a Baníku Jan Laštůvka.
Laštůvka: Sezonu jsme podělali, končit chci úspěchem. Co nový trenér Baníku?

Asistent reprezentačního kouče Jaroslava Šilhavého strávil v Baníku rok, a to větší část jako spolupracovník Ondřeje Smetany, po jeho odchodu pak jako hlavní trenér. 

Vedení klubu o novém realizačním týmu jedná.

„Tomáš tady nechává kus dobře odvedené práce i své nezaměnitelné energie a pozitivního myšlení. Už s předstihem nás informoval, že ho to táhne domů k rodině a po sezoně se hodlá vrátit. Rozcházíme se v dobrém a uvidíme, co přinese čas. Třeba se jednou někdy naše cesty znovu protnou, to teď ale nikdo neví. Tomášovi přejeme hodně úspěchů ve všem, čemu se bude v blízké budoucnosti věnovat,“ uvedl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann na webu klubu.