Ani on však po remíze 1:1 s Teplicemi nezářil štěstím. „Zase je to jenom bod, a i když jsme nehráli špatně, lidé se pak podívají v novinách na výsledek a jen si řeknou: ‚Tak to zase zpackali‘. To mě štve, ale nemůžeme argumentovat. Opravdu jsme ztratili. Potřebujeme už nutně vyhrát,“ kroutil po zápase hlavou osmadvacetiletý forvard mužstva.

Jak jste viděl váš gól? Byl stejně důležitý jako ten proti Opavě?

Důležitý jo, pěkný ne. Byl to takový ten klasik, kdy si umím balon najít. Míč se mi tam vykulil, byl to gól do šatny, takže super moment. Jenže…

…jenže vás nenakopnul?

(přemýšlí) Nemyslím si, že bychom hráli špatně, ale darujeme jim penaltu… Můžeme balon odvrátit mnohem lépe, ale neuděláme to. Pak je to o štěstí, protože se to tam odráží od holení, místo k nám se balon odrazí k Teplicím. Podle mě by to Berky (gólman Martin Berkovec) sebral, ale je tam nějaký kontakt, penalta a dvacet minut blázinec. V závěru to už byla hektika, bylo to nahoru dolů a už tam nebylo nic z toho, co celý týden nacvičujeme.

Neměli jste i smůlu v zakončení? Několikrát jste ten potřebný druhý gól dát mohli, nebo ne?

Samozřejmě, že ano. Ale asi jsme neměli kvalitu. Tedy neměli, to je špatné slovo. Spíš jsme nedotáhli slibné situace čtyři na tři, tři na dva. Gubis (Dávid Guba) pak mohl rozhodnout, ale bohužel. Zkrátka nám to tam nespadne, abychom ten zápas zlomili. Remíza nestačí. Víme to my, vědí to fanoušci. Zase budou naštvaní, ale musíme koukat dopředu.

Povzbudil vás alespoň výkon, který dlouho nebyl špatný?

Já vím, také si myslím, že to bylo dobré. Uprostřed hřiště jsme vždy získali míč, sklepli ho na zem, do lajn, hráli jsme přímočaře. To nebylo špatné. Musím kluky pochválit, i ty nové jako Faško, Bukata, Djordjevič. Hráli fakt dobře, rychle, jenže tam není ten výsledek. Dvakrát jsme hráli doma a nevyhráli jsme. Mrzí nás to, ale když si budeme jen nadávat, tak si nepomůžeme.

Takže to chce co?

Góly. Bohužel ty moje zatím nestačí. Nejde hrát na 1:0. Musím jich dávat víc.

Ostatní hráči by vám mohli střelecky pomoci, ne?

Buď, anebo jich prostě musím dávat víc. I proti Teplicím jsem měl nějaké možnosti, třeba tu u přední tyče, ale tam to je většinou zahuštěné, zblokované. Soupeři tam stojí.

Brankář Berkovec posledně prohlásil, že není Wagy, nejsou body…

Bod je ale málo. Chtělo to tři. Oproti Slovácku to byl diametrálně odlišný výkon, ale lidé ten bod neocení a my sami víme, že doma se musí vyhrávat. Teď je jedno, že jsme makali nadoraz nějakých sedmdesát minut. Po tom gólu to už byla spíš křeč. Mohli jsme proměnit nějaký brejk. Teplicím stačila remíza.

Faktor Wágner

Jak už bylo řečeno, brankář Martin Berkovec po utkání na Slovácku prohlásil, že když není v sestavě Tomáš Wágner, nezíská tým žádné body. Něco na tom možná bude. Robustní útočník s číslem 15 vyběhl na trávník proti Opavě i Teplicím, pokaždé Karviná vybojovala remízu 1:1. „Jistě je to pro naši hru důležitý hráč, ale nemůžeme to postavit jen na tom, jestli jeden hráč hraje nebo ne. Já proti Teplicím na hřišti viděl jednolitý kolektiv, správně nastavený na soupeře a tvořený hráči, kteří si umí vyhovět. O to víc nás ta sobotní ztráta mrzí. Samozřejmě bychom uvítali, kdyby se k Wágnerovi, našemu jedinému střelci na jaře, přidali i další hráči. Potřebujeme góly ostatních hráčů, ať už to bude kdokoliv. Proti Teplicím to vyloženě chybělo,“ pronesl po utkání trenér Karviné Norbert Hrnčár.