Z vítězství se naposledy radovali v říjnu loňského roku v Opavě a na radost z branky momentálně čekají už dlouhých 450 minut.

„Zápas ukázal, že se pořád točíme dokola. Stále nemáme k dispozici hráče, abychom vytvořili silný tým. Máme hráče s velkým srdcem, charakterem, perspektivní hráče, ale současné složení není k tomu, abychom měli silný tým na každý zápas. A jen tak to lepší nebude. Dokud se hráči neuzdraví nebo nevrátí do zápasového rytmu,“ kroutil hlavou po zápase trenér Bohemky Martin Hašek.

O vítězství Hanáků rozhodla dvanáctá minuta, kdy se šikovnou tečí prosadil Martin Sladký.

„Z levé strany přiletěl centr, Texl mi ho krásně sklepnul a já míč sice netrefil čistě, jen ho líznul, ale zapadl do brány. Zaplaťpánbůh za to,“ usmíval se po zápase střelec vítězného gólu.

Domácí se snažili a dokázali svého soupeře zatlačit, ovšem pouze před jeho šestnáctku, kde končila většina akcí. Hosté se soustředili na nebezpečné protiútoky, do kterých se postupem času dostávali čím dál tím častěji, ale pojistku vstřelit nedokázali.

„Měli jsme snad šest sedm takových situací. Mrzí mě, že jsme to nedotáhli ani do zakončení, natož do nějaké střely,“ hodnotil zápas olomoucký trenér Václav Jílek. „Fotbalové krásy si nikdo moc neužil, šlo o hodně bojovné utkání, hodně práce a málo kvality. Věděli jsme, že v naší situaci je i bod málo. Kromě prvních patnácti minut byla Bohemka lepší, ale ve druhé půli jsme zápas kontrolovali, domácí si větší šance vynutili až v nastavení. To jsme s dávkou štěstí přestáli a z celkového pohledu vyhráli zaslouženě,“ dodal trenér, o jehož konci v případě neúspěchu se mluvilo.

„Něco jsme četli a bojovali i za něj. Je to výborný trenér a nám toto vítězství určitě pomůže,“ řekl olomoucký útočník Jakub Yunis.

Domácí fotbalisté se ve druhé půli snažili, ale koncovka je jejich dlouhodobým problémem. Branku Olomouce ostřelovali, ale do výraznějších šancí se dostali až v šestiminutovém nastavení, kdy se nedokázali prosadit Bartek ani Reiter.

„Hráči ze sebe vydávají maximum každý zápas, pracují a nechají tam všechno, ale mrzí mě, že pak nepřijde odměna. První poločas jsme byli trochu opaření, ve druhém jsme hráli dobře, ale bohužel,“ přiznal Hašek.

„Vítězství  je pro nás hodně důležité, šlo o boj s přímým konkurentem na barážová místa. Hráli jsme bez Kalacha, Nešpora i Pilaře ve velmi těžkém prostředí, o to je to pro nás cennější. Teď nás čeká domácí zápas s Příbramí a jedeme na Duklu, pro nás je výhra na Bohemce ideální nabuzení,“ ulevil si, ale jen trochu, Václav Jílek.

„Slibovali jsme si od zápasu samozřejmě víc. Chtěli jsme vyhrát a posunout se výš, ale bohužel nás trápí finální fáze, nedotlačíme se do branky. Potřebujeme kýžený gól, abychom se odrazili a v zápase vedli. Bez gólu se prostě vyhrát nedá,“ utrousil domácí útočník Daviš Puškáč, který si odbyl premiéru v bohemáckém dresu před domácími fanoušky. „Jsou fantastičtí, škoda jen, že jsme se jim neodměnili vítězstvím. Musíme bojovat,“ vzkázal. K týmu se připojil teprve den před zápasem, ale situace v kabině Bohemians ho donutila ihned nastoupit.

V příštím kole jede Bohemka do Zlína, Olomouc hostí Příbram.

FORTUNA: LIGA - 21. kolo

Bohemians 1905 - SK Sigma Olomouc 0:1 (0:1)

Branka: 12. Vepřek. Rozhodčí: Nenadál - Horák, Vitner. ŽK: Jemelka, Yunis (oba Olomouc). Diváků: 4377.

Bohemians: Fryšták - Dostál, Hůlka, Krch, Bartek - Reiter, Hašek, Vacek (79. Jindřišek), Záviška - Koubek (56. Nečas), Vaníček (68. Puškáč).

Olomouc: Buchta - Sladký, Beneš, Jemelka, Vepřek - Plšek - Zahradníček, Falta, Houska (90+4. Chytil), Texl (71. Dvořák) - Yunis (87. Polom).