„Po kvalitním soustředění už se těšíme na soutěžní zápasy. Chceme odstartovat ligu kvalitním výkonem v Opavě,“ říkal na závěr pobytu ve Španělsku slovenský kouč plzeňských fotbalistů Adrián Guľa a vrátil se ještě k poslední přípravě s ruským Krasnodarem (4:3).

„Z mého pohledu jsme odehráli velmi slušný první poločas – dostatečně rychlý nejen v práci s míčem, ale i v rychlém přechodu a proměňování gólových možností. Mrzí mě jen závěr půle, kdy musel ze zdravotních důvodů střídat Čermák a kdy jsme místo gólu na 3:0 inkasovali,“ popisoval trenér.

„Kluci si pak v kabině vyslechli pár věcí a uklidnili se. Ve druhém poločase nám po gólu na 2:2 pomohla střídání a výborná reakce mužstva. Podle mého názoru jsme v zápase byli silnější, i když v určitých situacích bychom mohli být ještě efektivnější,“ mínil nový trenér Viktorie.

Viktoriáni tak zakončili zimní přípravu bez porážky a vítězně zvládli i generálku s ruským Krasnodarem.

„Střetly se dva dobré týmy, padlo dost branek,“ okomentoval utkání s ruským soupeřem Radim Řezník.

„Věříme, že jsme nachystáni na sto procent. Doufejme, že si ty prvky z přípravy přeneseme i do ligy a že nám to bude fungovat a budeme vítězit,“ říkal zkušený bek po vítězné generálce.

Teď čeká jeho tým liga v Opavě, doma se pak poprvé představí 22. února od 16.30 proti Příbrami. „Doufám, že na Příbram nás přijdou podpořit všichni fanoušci, protože je potřebujeme,“ doplnil Radim Řezník. (zs, fcv)