„Utkání proti silné trojce v sobě mají něco navíc. Motivaci nebo koncentraci nemusíte vůbec řešit,“ vysvětluje Hašek před dnešní předehrávkou dvanáctého kola FORTUNA:LIGY s plzeňskou Viktorií.

Čtrnáct dní jste stáli kvůli reprezentační pauze. Cítíte na hráčích, že se na zápas více těší? Ti se těší vždycky, když se tedy neblíží konec sezony a mají všeho plné zuby nebo pokud se jim nedaří. Výkony jsou teď střídavě oblačné, ale bodový zisk není tak špatný, a máme tedy dobrou náladu. Navíc si hráči moc dobře uvědomují, že sláva plynoucí z vítězství nad Plzní je větší než proti mužstvům, která nemají takový zvuk. Vyzkoušeli si to už na jaře.

Šlo o vaše nejlepší utkání na lavičce Bohemians?
Co jsem tady, tak jsme v devíti zápasech proti silné trojce nikoho neporazili, jen Plzeň na jaře. Je příjemné, že i když proti vám nastoupí soupeř s dvacetinásobným rozpočtem, tak s ním dokážete sehrát po všech stranách vyrovnanou partii. To chceme i teď. A znovu vyhrát!

A určitě to nemusí být zase 5:2, i takových 4:1 by stačilo…
(směje se) Jakékoliv vítězství pro nás bude skvělé.

Kdo je z top soupeřů v současnosti nejsilnější?
Nejsilnější kádr má Slavia. Je z něj cítit energie, motivace a kvalitní trénink. Sparta řeší dlouhodobé problémy a Plzeň projíždí horskou dráhou. Hraje o špičku v lize, má skvělou skupinu v Lize mistrů, ale výsledky teď má špatné. Vychází mi z toho, že největší sílu má momentálně Slavia.

Jak jste vyplnili reprezentační přestávku?
Chtěli jsme především doléčit zranění. Šrámů se nám nashromáždilo dost a někoho nechali úplně odpočinout. Sehráli jsme utkání s Vlašimí, ale to jsme ani nezveřejňovali, jelikož šlo o tréninkový zápas, abychom udrželi rytmus. Taky jsme si zahráli beachvolejbalový turnaj. Určitě jsme ale jen nedobíjeli baterky, ale v prvním týdnu tvrdě trénovali.

Jste spokojený s dosavadními výsledky Bohemians? Máte o jediný bod méně než loni ve stejnou dobu. Fanoušci to přesto vnímají negativně.
Přesně tak. Bohemka šla do sezony s jiným očekáváním. To, že budeme mít minimálně stejnou bilanci, se vnímalo trochu jako povinnosti. Loni touhle dobou panovala u bohemácké veřejnosti větší spokojenost. Bodovali jsme především doma, venku to bylo horší, na jaře jsme nevyhráli ani jednou. Teď je tomu naopak.

Proč?
Na jaře jsme měli ustálenější sestavu. Osu sedmi hráčů, okolo kterých se točili jen krajní záložníci a útočníci. Teď jsme z nejrůznějších důvodů museli točit gólmany, stopery, zranili se nám oba střední záložníci, pořád jsme něco lepili. I když je to vnímáno střízlivě, náš současný bodový zisk považuji za úspěch.

Doma máte téměř nejhorší bilanci, venku naopak získaly víc bodů než vy jen dva kluby. Je to pro vás překvapivá otočka?
Pro mě ne. Máme mužstvo spíše na brejky, ne tak mentálně silné. Spíše mě překvapovalo, jak jsme loni doma zvládali tlak fanoušků. Přijde mi logické vzhledem ke složení týmu, že se nám teď daří více na hřištích soupeřů. Bilanci z Ďolíčku ovšem rozhodně musíme vylepšit.