"Komise potrestala pana Vratislava Mynáře zákazem účasti na všech aktivitách spojených s činností FAČR po dobu dvou let a peněžitým trestem. K disciplinárnímu přečinu narušení regulérnosti utkání nebo soutěže došlo v případě zápasů Slovácka s Brnem, Bohemians 1905 a Duklou Praha," uvedl předseda etické komise Jan Eisenreich.

Známý podnikatel a kancléř prezidenta České republiky Vratislav Mynář (na snímku) přispívá na cho
Mynář se brání: Proč se mi neozvala policie? Kauza se Slováckem je hloupost

Komise vyšetřovala Mynáře, který je členem FAČR za klub TJ Osvětimany ze Zlínského kraje, od března. Podle serveru Seznam Zprávy žádal bývalého místopředsedu FAČR Romana Berbra o pomoc, která se podle vyšetřovatelů týkala podpory či ochrany prvoligového klubu 1. FC Slovácko před rozhodčími - ve smyslu, aby klubu neublížili. Berbr spolu s dalšími dvěma desítkami lidí čelí stíhání kvůli podezření z korupce a ovlivňování výsledků druhé a třetí ligy.

"Dozor" nad nominací rozhodčích

Podle médií Mynář psal Berbrovi sms zprávy ohledně pomoci Slovácku v roce 2018. Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu objevili tuto komunikaci při analýze dat z Berbrových mobilních telefonů.

Podle policejního orgánu Mynář skrytě žádal Berbra o "dozor" nad nominací rozhodčích. V sezonách 2017/18 a 2018/19, ze kterých zaznamenaná komunikace pochází, bojoval tým z jihu Moravy o záchranu v první lize.

Podnikatel a kancléř prezidenta Vratislav Mynář přispívá na chod fotbalového klubu v Osvětimanech.
Kancléř Mynář měl řešit s Berbrem „pomoc“. Slovácko vzkazuje: Je to absurdní

Mynář to označil za nesmysl. „Slovácku fandím, jsem patriot, ale za poslední roky jsem tam byl na fotbale jenom párkrát. Proto nechápu, že bych kvůli němu měl někomu volat, lobovat za něj. Pro mě je to hloupost, další vykonstruovaný nesmysl,“ uvedl na dotaz Deníku.

I majitel fotbalového klubu 1. FC Slovácko Zdeněk Zemek se proti zákulisním dohodám ohradil. „Údajné policejní spisy, které unikly na veřejnost, nebudeme nijak komentovat. Z našeho pohledu je to absurdní,“ vzkázal mluvčí Slovácka Marek Jurák.