Prvním potrestaným sudím je Pavel Julínek, který chyboval v utkání Sparty s Mladou Boleslaví (1:0). Podle komise měl vyloučit Bořka Dočkala, který po odehrání míče prošlápl lýtko Michalu Hlavatému. Videoasistent Pavel Franěk si zavolal Julínka na přezkoumání záznamu, sudí však Dočkala jen napomenul žlutou kartou.

„Rozhodčí měl na základě intervence VAR vyloučit domácího hráče za surovou hru. Faulující hráč svým zákrokem ohrozil zdraví soupeře,“ řekl předseda komise rozhodčích Radek Příhoda.

Ohromná euforie vypukla v 93. minutě zápasu Sparta - Mladá Boleslav. Adam Hložek rozhodl parádní fotbalovou bitvu.
Úžasné fotbalové drama. Spartu v nastavení spasil Hložek

Naopak podobný zákrok a žlutá karta pro mladoboleslavského Marka Matějovského za faul na Ondřeje Čelůstku byla udělena správně, přestože se jednalo o bezohlednou hru hostujícího kapitána. „Hráč nejdříve zasáhl míč a následně i soupeře,“ konstatoval Příhoda.

Druhým provinilým rozhodčím je Karel Hrubeš, který v utkání Plzně s Jabloncem (5:0) mylně odvolal penaltu pro Viktorii a nevyloučil Tomáše Malínského.  

Parádní jízda Viktorie. Před šlágrem na Slavii rozstřílela doma Jablonec
Parádní jízda Viktorie. Před šlágrem na Slavii rozstřílela doma Jablonec

„Rozhodčí nejprve správně nařídil pokutový kop pro domácí za držení. Na základě nesprávné intervence VAR poté rozhodčí nesprávně pokutový kop odvolal,“ uvedl šéf rozhodčích. Navíc měl faulujícímu hráči udělit místo žluté kartu červenou. „Jednalo o zmaření zjevné gólové možnosti,“ zdůvodnil Příhoda.

Julínek s Hrubešem tak dostali shodně stopku na čtyři zápasy a zároveň byli přeřazeni na seznam rozhodčích pro druhou ligu. Komise bude i nadále dávat co největší prostor mladým rozhodčím.