Z původních spekulací se zdálo, že Nicolae Stanciu přestoupí ze Slavie do čínského FC Wu-Chan, to ale nakonec vyvrátil rumunský novinář Emanuel Rosu, který uvedl, že osmadvacetiletý Rumun odejde do celku Wu-Chan Three Towns, nováčka Jia League.

Trenér Michal Bílek při generálce s Chrudimí.
O titulu se teď nebavíme, říká trenér Bílek na startu fotbalového jara

Jeho slova nakonec potvrdil i sám slávistický boss Jaroslav Tvrdík. "Považuji za nutné a spravné říci, ze Nicolae Stanciu je absolutní profesionál. Příjemný a skromný člověk, schopný podřídit se týmu. Slavii odevzdal vše, co jsme čekali. Splnil nám řadu snů a máme ho rádi. Nyní je pro klub i Nica čas jít dál. Zaslouží si slávistický respekt!" napsal na twitterový účet.

Wu-Chan Three Towns se může jako nováček pyšnit největším rozpočtem v lize a jeho plán je jasný - nakoupit hvězdné posily a hned v prvním ročníku opanovat čínskou Superligu.

Na oficiální klubové oznámení se však stále čeká, přijde totiž po konci oslav čínského Nového roku. "Nemůžeme z objektivních důvodů oznámit odchod našeho hráče. Naše hvězdy však nemáme jen na dresu, ale i v srdci. A v muzeu. Na tom malicherné komentáře nic nezmění," uvedl Tvrdík.

Reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý.
Šilhavý se obhajoval. Přistoupil k tomu sebereflexivně, potěšilo šéfa asociace

Stanciu ve Slavii nastřílel 29 branek ve 108 zápasech, získal dva tituly, domácí pohár či si zahrál základní skupiny Ligy mistrů. Dosud největším přestupem z české ligy je odchod Tomáše Rosického ze Sparty do Borussie Dortmund, tehdy za tvořivého záložníka na Letné přistálo 504 milionů korun.