„Lukáš je rychlý, technicky dobře vybavený záložník, je komfortní s hrou na obou stranách hřiště, což je pro nás podstatný atribut křídelního hráče. Typologicky přesně zapadá do našeho způsobu hry. Má zkušenosti s mezinárodním fotbalem. Od chvíle, kdy se objevila příležitost ho získat, jsme jeho transfer velmi intenzivně řešili," pochvaluje si novou posilu sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický.

David Zima v přípravném utkání proti Itálii.
Zima míří do Itálie. Slavia dostane 150 milionů, na bonus se těší i v Olomouci

Sám pětadvacetiletý slovenský reprezentant si nové angažmá pochvaluje. "Spartu jsem si vybral, protože o mě měli velký zájem, nějakou dobu už jsme spolu komunikovali. To rozhodlo o tom, že jsem sem přišel. Chci týmu pomoct k naplnění těch nejvyšších cílů, k naplnění ambicí, které má. Udělám pro to maximum," těší jej.

Čtvrtý Slovák 

Vedle Hancka, Štetiny a Holce je ve sparťanské kabině už čtvrtým Slovákem. "Už jsem si s každým z nich psal. Těším se na ně, ale těším se na celou kabinu, na všechno od realizačního týmu až po všechny hráče. Chci pomoct mužstvu, už se těším na první trénink i zápas," vzkazuje Haraslín.

Plzeňský trenér Michal Bílek během nedělního zápasu v Hradci Králové (0:1).
Se šéfem klubu mluvíme o zúžení kádru, připustil plzeňský trenér Bílek

S fotbalem začínal v Bratislavě, kde se narodil, pořádně o sobě dal vědět v dresu Slovanu. Poté přešel do italské Parmy, následovalo stěhování do polského Gdaňsku a pak návrat na Apeninský poloostrov do Sassuola. Ve slovenské reprezentaci odehrál osmnáct zápasů, včetně nedávného evropského šampionátu.

"Volno po Euru bylo kratší a tak jsem byl celou dobu s týmem Sassuola v přípravě. Jsem připravený hned začít s tréninkem," říká nová posila.