Vršovický klub musí uzavřít severní tribunu, kde sídlí slávistický "kotel", tedy nejméně 3000 míst. Právě odtamtud v odvetě s nizozemským celkem, která se hrála 14. dubna, použili diváci pyrotechniku, házeli předměty na hrací plochu a blokovali průchody. Finanční pokutu dostala Slavia za uzavřené únikové východy.

Matěj Vydra se raduje z branky.
Burnley v pasti. V případě pádu Vydry a spol. hrozí klubu astronomická pokuta

Slavia v Edenu podlehla Feyenoordu 1:3 a v součtu s úvodní remízou 3:3 na jeho hřišti v Evropské konferenční lize skončila. Celek z Rotterdamu si v semifinále poradil s Olympiquem Marseille a v premiérovém finále soutěže 25. května vyzve AS Řím.

Už v březnu disciplinární komise UEFA podobně potrestala jiný pražský celek Spartu kvůli rasistickému transparentu jejích fanoušků v únorové odvetě Evropské konferenční ligy na hřišti Partizanu Bělehrad. Uzavření části stadionu na Letné se musí týkat minimálně pěti tisíc míst. Navrch Sparta dostala pokutu 3250 eur (80 tisíc korun).

Fanoušci Frankfurtu obsadili hřiště

Pokuta od disciplinární komise UEFA se dá očekávat i pro Frankfurt. Němečtí fanoušci totiž po konci zápasu v semifinále Evropské ligy proti West Hamu, jenž znamenal postup do finále, naběhnuli v hojném počtu na hrací plochu, kde oslavovali obrovský úspěch svého klubu.

Zdroj: Youtube

Už před samotným zápasem docházelo ze strany německých fanoušků k útokům na příznivce West Hamu, po naběhu na hrací plochu došlo ale jen k drobným provokacím obou táborů fanoušků, poté situaci uklidnili těžkooděnci, kteří zahnali skalní fans Frankfurtu do svého sektoru.