"Jsem rád, že jsme se domluvili na pokračování spolupráce. A věřím, že naše společná práce s kolegy v realizačním týmu, hráči a vedením povede k úspěchu, po kterém všichni ve Spartě touží," prohlásil Vrba.

Záložník Sparty Adam Karabec byl vyhlášen 9. ledna 2022 v Praze na 20. ročníku galavečeru Grassroots neprofesionálního fotbalu nejlepším starším dorostencem českého fotbalu.
Karabec je nejlepším českým dorostencem: Je hezké, že jsem navázal na Hložka

Osmapadesátiletý kouč převzal tým loni v únoru po odvolaném Václavu Kotalovi a v dosavadních 51 soutěžních zápasech nasbíral 33 výher, sedm remíz a 11 porážek. Sparta pod jeho vedením v domácí soutěži před vlastními fanoušky ještě neprohrála.

V této sezoně získala v 19 zápasech podzimní části 45 bodů, což je nejvíce od mistrovské sezony 2013/14. Na vedoucí Slavii ztrácí v tabulce tři body.

Václav Drchal na jarní část sezony změnil rudý dres Sparty za černožlutý drážďanský.
Skvělý nástup. Drchal v premiéře za Drážďany vstřelil dva góly

Tým se sice neprobojoval do vyřazovací fáze Evropské ligy, v níž skončil ve skupině A třetí za Lyonem a Glasgow Rangers, v únoru se však zapojí do vyřazovací fáze Evropské konferenční ligy. V úvodu se utká s Partizanem Bělehrad.

"Prodloužení smlouvy s Pavlem Vrbou pro nás představuje přirozený krok na cestě k dosažení našich cílů. Trenér totiž ukázal, že tým dokáže dobře připravit a vyhrávat s ním. Zároveň musíme nadále vylepšovat náš herní styl a rozvíjet jednotlivé hráče. Věříme, že Pavel Vrba je tím, kdo to vše zvládne a Sparta bude získávat trofeje," uvedl sportovní ředitel Tomáš Rosický na adresu někdejšího trenéra Plzně, Razgradu, Machačkaly či Žiliny.