Oba soupeři v prvním kole bodovali naplno, Slovácko chtělo v domácím prostředí potvrdit tři body ze Zlína, ale statistika mluvila pro soupeře. Jablonec v Uherském Hradišti prohrál naposled před šesti lety a posledních pět zápasů skončilo remízou.

Trenér Martin Svědík neměl důvod měnit vítěznou sestavu ze Zlína. Na lavičce tak zůstal bývalý hráč Slovácka Hellebrand, který přišel v týdnu na hostování z pražské Slavie.

Od úvodních minut bylo rozhodně aktivnější domácí Slovácko. Už po osmi minutách hry přišla první velká příležitost pro domácí tým. Havlík šel s Petrželou na jediného obránce Jablonce. Oba zkušení hráči ale situaci vyřešili špatně. Havlíkova přihrávka byla nepřesné a z nadějné příležitosti byl jenom roh.

Slovácko bylo dál aktivnější. Jablonec hrozil, jenom z ojedinělých brejků. V 25. minutě Považanec přihrával a Kratochvíl z nadějné pozice mířil metr vedle tyče.

O tři minuty později došlo ve vápně k souboji Podaného s domácím Hofmannem, který se skácel k zemi. Po chvilce zdržení a přezkoumání u videa se penalta nekopala.

Jablonec se znovu ozval v poslední minutě první půlky, ale střela Schranze jen těsně minula Nemravovu branku.

První trefa Cicilia

Do druhé půlky šli oba celky v nezměněných sestavách. Už tři minuty po změně stran centroval z pravé strany Havlík, obrana Jablonce balon odvrátila k Petrželovi, ten vystřelil a gólman Hrubý jeho střelu vyrazil k Ciciliovi, který už si hlavou věděl rady – 1:0. Ke čtyřem zásahům v přípravě dala nová posila Slovácka svoji první ligovou branku.

Po hodině hry vystřídal zraněného Daníčka Hellebrand. V těchto fázích byla hra rozkouskovaná, bez výraznější brankové příležitosti.

Právě Patrik Hellabrand měl další šanci Slovácka, jeho střela z hranice velkého vápna letěla metr nad horní břevno Hrubého svatyně.

Na nepříznivý stav reagoval jablonecký stratég Petr Rada patnáct minut před koncem dvojím střídáním. Do hry šel ofenzivní Chramosta a Jovovič.

Už za tři minuty mohl Chramosta skórovat, ale jeho gólovou střelu mu obrana Slovácka odblokovala. Další příležitost hostů přišla o minutu později. Chramosta zahrával z nějakých dvaceti metrů trestný kop a trefil se nádherně – 1:1.

Šestá remíza

Deset minut před koncem poslal do hry domácí kouč dva ofenzivní hráče. Na hrot šel Kliment, kterého z pravé strany podporoval Kohút.

V poslední minutě mohl strhnout vedení na stranu Slovácka střídající Hellebrand, ale jeho slabou střelu gólman Hrubý vyrazil. V pětiminutovém nastavení už se ukazatel skóre neměnil.

Slovácko se tak s Jabloncem rozešlo smírně. Na domácím hřišti to byla šestá remíza obou soupeřů v řadě.

FC Slovácko - FK Jablonec 1:1 (0:0)

Branky: 48. Cicilia, 79. Chramosta. Rozhodčí: Pechanec - Horák, Pečenka.| VAR: Marek | AVAR: Podaný. Žluté karty: Cicilia, Reinberk, Daníček, Havlík, Kohút – Hrubý, Holík, Kratochvíl. Diváci: 2 000 (omezená kapacita).

1. FC Slovácko: Nemrava – Reinberk, Hoffmann, Kadlec, Divíšek (56. Kalabiška) – Petržela (82. Kohút), Daníček 60. Hellebrand , Havlík, Sadílek (82. Sadílek), Navrátil – Cicilia. Trenér: Martin Svědík

FK Jablonec: V. Hrubý – Holík (75. Jovovič), Martinec, V. Kubista, Podaný (75. Chramosta) – Hübschman, Považanec – Kratochvíl, R. Hrubý (65. Ladra), Zelený – Schranz (82. Jeřábek). Trenér: Petr Rada.