Úspěšný start mistra do sezony. Plzeň otočila bitvu na Dukle

Sedmdesát minut střeleckého trápení a dvacet minut exhibice. Přesně takto vstoupil do nové sezony fotbalové FORTUNA:LIGY úřadující mistr z Plzně. Díky třem trefám v rozmezí 19 minut v závěru zápasu vyhrál na Dukle před více než pětitisícovou návštěvou 3:1.

20.7.2018 AKTUALIZOVÁNO 20.7.2018

Jan Kopic z Plzně (vlevo) a Jakub Podaný z Dukly.Foto: Deník / Michal Káva

„Od začátku se to pro nás nevyvíjelo dobře a rychle jsme inkasovali. Nehráli jsme špatně, ale v koncovce jsme nebyli přesní,“ komentoval trenér vítězů Pavel Vrba úvodní poločas, který Pražané vyhráli díky trefě Douděry ze sedmé minuty.

Pro dvacetiletého útočníka šlo o jeho první ligovou trefu v kariéře. „Jsem ohromně šťastný, ale černá kaňka je samozřejmě to, že jsme nevyhráli,“ řekl trochu nervózně před novináři.

Dukla držela vedení do 69. minuty, zejména díky obětavé hře všech hráčů a také skvělým zákrokům gólmana Rady.

„Výsledek mě mrzí, ale hráči bojovali a sáhli si na dno sil,“ okomentoval svoji premiéru v roli hlavního kouče Pavel Drsek. „Když proti Plzni vedete do 70. minuty 1:0, tak chcete nějaké body urvat, ale to se nám nakonec bohužel nepodařilo,“ dodal.

Plzeňskému trenérovi vyšlo střídání. V 57. minutě poslal na trávník dvojici Hořava – Řezníček a oba hráči měli prsty v obou slepených gólech, kterými Západočeši otočili vývoj utkání na svoji stranu.

„Záleží na detailech i na štěstí. Máme kádr natolik silný, že na lavičce sedí hráči, kteří by ve většině mužstev nastupovali v základu. Právě Hořava minulou sezonu čekal na šanci šest kol a pak hrál až do konce sezony,“ komentoval Pavel Vrba šťastnou ruku při změně hráčů.

„Šli jsme na hřiště s tím, že se pokusíme výsledek otočit a podařilo se,“ usmíval se útočník Řezníček, který na vyrovnávací trefu přihrál Hořavovi a jeho další centr si do vlastní branky srazil obránce Podaný.

„Nejdůležitější byl první gól, ten nás nakopl a rychle jsme dokázali přidat i druhý,“ dodal.

Dukla Praha - Viktoria Plzeň 1:3 (1:0)

Branky: 7. Douděra - 69. Hořava, 71. vlastní Podaný, 88. Krmenčík z pen. Rozhodčí: Franěk - Moláček, Pospíšil. ŽK: Tetour, Holík (oba Dukla). Diváci: 5039.

Dukla: Rada - Miloševič, Ostojič, Chlumecký, Podaný - Hanousek (83. Djuranovič), Tetour, Holík - Douděra (67. Bezdička), Holenda, Breda (79. Brandner). Trenér: Drsek.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Pernica, Hubník, Limberský - Procházka (57. Hořava), Hrošovský - Petržela, Čermák (57. Řezníček), Kopic (89. Kovařík) - Krmenčík. Trenér: Vrba.

Autor: Michal Káva

20.7.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Zápas mezi Slavií Praha a Dynamem Kyjev skončil pro slávisty prohrou.
2 4

Fotbalová poprava v Kyjevě. Slavia se do Ligy mistrů nepodívá, prohrála 0:2

Fernando Alonso
5

Alonso oznámil konec ve formuli 1. Bude hledat novou výzvu

Překvapivá zpráva. Čechmánek skončil v druholigovém Hodoníně

Pouze devět měsíců vydržel na lavičce hokejistů Hodonína trenér Roman Čechmánek. Olympijský vítěz z Nagana a trojnásobný mistr světa přišel na Slovácko loni v listopadu, kdy nahradil Stanislav Beťka.

Propukla tenisová válka. Přijde Davis Cup o duši?

Když přišel na prahu 20. století student Dwight F. Davis (pozdější ministr války a generální guvernér Filipín) s nápadem uspořádat měření sil mezi americkými a britskými tenisty a z vlastní kapsy zaplatil blyštivou trofej pro vítěze, asi ho nenapadlo, jakou tradici právě založil.