Útočník Pavel Vyhnal se po nepříjemném a vleklém zranění paty konečně vykurýroval a proti Slovanu si připsal první start v letošním ročníku FORTUNA:LIGY.

I čtyři minuty za ty strasti a nejistotu rozhodně stály.

„Na 98 procent jsemv pořádku. Po těžkých trénincích noha trošku pobolívá, ale určitě je to na dobré cestě,“ doufá osmadvacetiletý slávistický odchovanec, který si poslední měsíce hodně protrpěl.

Zimní posila Fastavu si krátce po svém příchodu na Moravu poranila patu a až doteď spíš chodila po nemocnicích a doktorech, než aby trénovala a hrála. „Nejprve jsem měl problém s patou, pak jsem chytil zánět do achilovky. Táhlo se to strašně dlouho,“ říká Vyhnal.

Bývalý hráč Vlašimi, Táborska nebo Bohemians 1905 absolvoval spoustu různých procedur, dlouho však nic nezabíralo. Vyhnal pro uzdravení zkoušel všechno. Léčil se injekcemi, kortikoidy, plazmou. Různě cvičil. Nakonec bolestivé zranění přemohl a po několika měsících se konečně uzdravil.

„Snad už to bude dobré,“ věří zkušený útočník.

Na nepříjemné a dlouhé období už nemyslí. Teď už se autor dvou ligových branek dívá dopředu.

„Musím se do toho zase dostat. Bude to těžké, ale budu makat a uvidíme,“ zůstává optimistou.

Ve Zlíně se mezitím stal až pátým útočníkem. Místo pod palcem má Francouz Beauguel, v základní sestavě se střídají ještě Poznar s Železníkem, na šanci čeká Jakubov.

„Když jsem přicházel, byli kluci zranění. Měl jsem velkou šanci hrát. Pak jsem se ale zranil taky,“ mrzí Vyhnala. „Logicky vedení klubu přivedlo další posily do útoku, kterým se daří. Já chci být v partě, a když někdo nebude moct nebo bude zraněný, pokusím se ho nahradit,“ přidává. První šanci dostal v závěru posledního domácího utkání s Libercem.

„Trenér chtěl dát do hry dalšího vysokého útočníka. V posledních minutách jsme zkoušeli nemožné,“ připomíná osmadvacetiletý forvard.
Ševci nakonec se Slovanem padli 0:1. Na vítězství čekají už tři zápasy.

Nervozita ale zatím na Letnou nedorazila.

„Prvních šest zápasů bylo fantastických. S tím jsme ani nepočítali. Hráli jsme dobrý fotbal a bodovali. V posledních utkáních se to trošku pokazilo, ale pořád není důvod k panice. Pokud bychom s Libercem nešli do deseti, utkání bychom zvládli,“ je přesvědčený.

Druhá podzimní reprezentační přestávka přišla ševcům vhod.

Pořádně potrénovat potřebuje hlavně Vyhnal, který stále dohání kondiční manko.

„I když jsem na fyzické kondici hodně pracoval, mám toho plné zuby,“ říká.

Kouč Bílek svěřence nijak nešetří. Naopak, v přestávce hráčům ještě víc naložil.

„Docela do toho šlapeme. Celý týden trénujeme dvoufázově,“ hlásí.

Středeční utkání se Sokolem Plavsko, které se na Letné odehrálo v rámci projektu Kopeme za fotbal, bylo na zpestření, místo tréninku.

„Obdivuji chlapy, že přijeli z takové dálky. Chtěli jsme hrát normálně a nechat jim taky čuchnout. Nevím, co přesně hrají, ale rozdíl byl vidět. Celkově to ale byl dobrý zápas,“ uvedl Vyhnal.

Fastav v bezstarostném střetnutí nakonec deklasoval účastníka jindřichohradeckého okresního přeboru 23:1. Podobný soupeř už ale na Letnou nedorazí. Ševci se už těší na souboj se Spartou. Ještě předtím je však čeká náročná šichta v Olomouci.

„Los je docela těžký, ale v obou zápasech se pokusíme bodovat. Třeba Sparta je hratelná,“ tvrdí s úsměvem bývalý slávista.

Víkend mají fotbalisté Zlína volný, takže Vyhnal pojede domů. „Pozdravit mámu a tak,“ říká.

Na Moravě už se rodilý Pražák etabloval.

„S některými slovy mám ještě trochu problém. Celkově je to ale v pohodě. Už jsem si zvykl,“ říká.

Akorát obránce Ondřej Bačo do Vyhnala při nějaké poziční hře občas rýpne.

„Úplně zbytečně do mě ryje. Že jsem pražská a to. Musím si na něj postěžovat,“ dodává se smíchem.