Trenér David Horejš se svými asistenty již nebudou pokračovat v Jablonci. Rozhodlo o tom vedení klubu na svém pondělním zasedání, kdy byl realizační tým odvolán. „Důvodem jsou neuspokojivé výkony a výsledky v sezoně 2022/2023. Jméno nového hlavního trenéra a asistentů oznámíme v nejbližších dnech,“ stojí v krátkém prohlášení.

Fotbalisté Zbrojovky Brno sestoupili do druhé ligy.
VIDEO: Zbrojovka po roce opět sestupuje. Fanoušci po zápase vtrhli na hřiště

Horejš nenavázal na předchozí úspěšné působení v Českých Budějovicích, které vedl takřka sedm let. V Jablonci nahradil po sezoně 2021/22 odvolaného Petra Radu a podepsal dvouletou smlouvu. Tým se ale v uplynulém ročníku výsledkově nezvedl a obsadil stejnou příčku jako před rokem. Navíc vypadl v domácím poháru už ve třetím kole s druholigovým Vyškovem.

Hráli o záchranu

Jablonec byl po podzimní části až čtrnáctý, majitel klubu Miroslav Pelta přesto vyjádřil Horejšovi důvěru. Severočeši po zimní pauze začali stoupat tabulkou a před posledním kolem základní části měli na dosah postup do nadstavbové skupiny o umístění, nakonec se ale propadli z 10. místa do skupiny o záchranu. V ní zaznamenali jednu výhru a po dvou remízách i porážkách. Jablonec zakončil sezonu nedělní domácí prohrou 0:2 s Teplicemi.

Sparťané na závěr sezony podlehli Plzni, ale to nic neměnilo na tom, že po zápase dostali mistrovský pohár a zlaté medaile na krk.
OBRAZEM: Prohra zlatem obalená. Sparťané na Letné převzali mistrovský pohár

Horejš dovedl Jablonec v 35 ligových duelech k šesti vítězstvím, 16 remízám a 13 porážkám. Bývalý obránce má v nejvyšší soutěži celkem odkoučováno 133 utkání.