„Angažmá ve Viktorce beru jako velkou výzvu. Vím, že klub hraje pravidelně evropské poháry, moc se těším,“ prohlásil Racardinho, celým jménem Ricardo Vianna Filho, krátce po podpisu tříleté smlouvy.

V kabině má krajana Cadua a není tak zdaleka prvním Brazilcem, kterého povede z lavičky Viktorie trenér Miroslav Koubek. Už při svém prvním plzeňském angažmá před více než dvaceti lety měl v týmu záložníka ze země fotbalu zaslíbené Fábia Césara Montezine. Teď tedy přivítal Ricardinha.

Útočníka, od kterého se v Plzni čekají především góly. V Bulharsku jich za Levski Sofia vstřelil za dvě sezony v 56 zápasech rovných dvacet.

Předtím hrál v rodné zemi za Sao Paulo nebo Gremio, v Evropě působil také v portugalském Maritimu.

„Poslední rok jsme ho pozorně sledovali, k prvnímu kontaktu došlo již v zimě,“ potvrdil sportovní ředitel klubu Daniel Kolář. „Jde o kreativního a rychlostně disponovaného útočníka,“ dodal na jeho adresu.

Ricardinho už se připojil k týmu na soustředění v Rakousku. A i když jde typologicky o jiného útočníka přichází i kvůli odchodu Tomáše Chorého, jeho přesun do pražské Slavie byl potvrzený jen pár hodin po oznámení přestupu brazilského forvarda.

„Vždy platí, že dres Viktorie Plzeň budou oblékat jen hráči, kteří se za něj budou rvát. Tomáš se rozhodl jinak, šlo čistě o jeho volbu a v takovém případě nedávalo smysl transferu bránit,“ zopakoval suše pro klubový web Adolf Šádek, předseda představenstva a generální ředitel plzeňského klubu.

Viktoria Ricardinho

Viktoria za Chorého inkasuje i s bonusy až sto milionů korun, proto si mohla dovolit angažovat poměrně drahého Brazilce, který strávil poslední dvě sezony v Bulharsku. O 23letého útočníka mělo vedení plzeňské Viktorie zájem už v zimě, ale nakonec se příchod Ricardinha nepodařilo zrealizovat. I teď se klubu Levski Sofia zpočátku nabízených 650 tisíc eur zdálo málo, ale zřejmě i pod dojmem výhodného prodeje Tomáše Chorého mohl tým ze západu Čech přitlačit.

Ale v Bulharsku zmiňovaný milion eur (cca 25 milionů korun) přestupová částka podle informací Deníku nedosáhla, měla by být pod dvacet milionů korun.