Záložník Pavel Šulc bude na jaře hostovat v Českých Budějovicích. „Rozhodli jsme se, že Pavlovi umožníme, aby pokračoval na hostování v první lize. Má nesporně velký talent a bude lepší, pokud bude mít větší minutáž jinde, a za tři měsíce na tom bude ještě lépe, aby zůstal v kádru třeba v létě,“ naznačil nový trenér plzeňské Viktorie, že s talentovaným mladíkem do budoucna počítá.

Zato Roman Procházka s největší pravděpodobností v Plzni končí, má svolení hledat si nové angažmá, zájem o něho má polský Raków.

„Rozhodli jsme se dát důvěru jinému typu hráčů. Je třeba mu poděkovat za vše, co ve Viktorce odvedl, a popřát mu, aby si našel skvělé angažmá, kde zúročí své bohaté zkušenosti,“ vysvětloval Adrián Guľa tento krok.

Jeho tým odletí z Prahy do Málagy dnes večer, ze španělského letoviska se následně autobusem přesune přímo do Estepony, kde od zítřka bude trénovat.

Během soustředění ve Španělsku sehrají viktoriáni také čtyři přípravné zápasy se zahraničními soupeři. Ten první ve čtvrtek v Marbelle proti japonskému Shonan Bellmare, o den později se utkají s CSKA Sofia, 3. února je pak čeká švédské Örebrö a na závěr pobytu ve Španělsku je prověří 7. února ruský Krasnodar.

„Rádi bychom fanouškům zprostředkovali streamované přípravné duely s CSKA Sofia i Örebrem, další jsou v řešení. Budeme včas informovat,“ uvedl klub na svém webu.

A po návratu z herního kempu ve španělské Esteponě čeká tým další zúžení kádru. Trenér Guľa se už dříve nechal slyšet, že pro ligu počítá s kádrem 20 hráčů do pole a třemi gólmany.

„Uvidíme, jak na tom budeme na konci španělského soustředění, kdy nás čeká druhá fáze zúžení.“ potvrdil slovenský kouč svoje slova před odletem do tepla v rozhovoru na klubovém webu.

KÁDR PRO SOUSTŘEDĚNÍ

Brankáři: Aleš Hruška, Jindřich Staněk, Dominik Sváček

Obránci: Jakub Brabec, Šimon Gabriel, Milan Havel, Lukáš Hejda, Adam Hloušek, Roman Hubník, David Limberský, Luděk Pernica, Radim Řezník

Záložníci: Marko Alvir, Pavel Bucha, Aleš Čermák, Christián Herc, Tomáš Hořava, Dominik Janošek, Lukáš Kalvach, Joel Ngandu Kayamba, Jan Kopic, Jan Kovařík, Ondřej Mihálik

Útočníci: Jean-David Beauguel, Tomáš Chorý, Michael Krmenčík