„Náš protest se týká zjevného porušení pravidel rozhodčím utkání, který měl přestupek před sebou a také VAR, který měl dle protokolu intervenovat. Rozhodnutí hlavního rozhodčího Dominika Starého a nečinnost VAR Tomáše Kocourka v daný okamžik nás jednoznačně poškodilo a mělo vliv na průběh samotného utkání a stejně tak na jeho konečný výsledek,“ uvedl mluvčí klubu Václav Hanzlík.

Plzeňští fotbalisté prohráli doma s Karvinou 0:1.
V české lize zase bez gólu, Viktoria padla doma s Karvinou

A odkázal na dva souboje po rohovém kopu Viktorie v 57. minutě, kdy šel nejprve k zemi kapitán Hejda po střetu s hostujícím Fleišmanem, který si pomohl taháním za dres a také Chorého trikot byl o chvilku později rovněž napnut ze strany Boháče.

„V dnešní době, kdy je k dispozici VAR a na každý inkriminovaný moment je možno se podívat z několik kamer a z několika úhlů pohledu, jsou pro nás výše uvedená rozhodnutí všech rozhodčích a týmu VAR absolutně nepochopitelná. Proto jsme se rozhodli podat oficiální protest,“ dodal mluvčí plzeňské Viktorie. Ta celou situaci dokládá fotografií z televizní stanice 02 TV.

Komise sudího Starého podržela

Přitom už předtím, v situaci ze 45. minuty utkání byl po intervenci VAR odvolán gól Tomáše Chorého. K tomu se také v pondělním prohlášení vyjádřila komise rozhodčích a sudího Starého podržela, stejně jako v případě pádu plzeňského útočníka Klimentův po souboj s Traorém ze 17. minuty, to podle komise faul nebyl.

„Ve výskoku došlo k souboji o míč mezi hráčem domácího družstva a hráčem hostujícího družstva, který míč odhlavičkoval. Bránící hráč měl ve výskoku ruce v přirozené poloze a dle našeho názoru nedošlo k přestupku,“ uvedla komise.

Stejně tak posvětila odvolání Chorého branky z 45. minuty. „Hráč domácího družstva před dosažením branky rukou zasáhl obličej hráče hostujícího družstva a VAR správně intervenoval,“ poznamenala komise.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...