„Je dobře, že to kluci zvládli, ukázali svoji sílu a kvalitu. Ale potřebujeme zůstat pokorní, protože víme, co se stalo. Stačí se podívat tři, čtyři zápasy zpátky. Věřím, že to byla dostatečně bolestivá zkušenost pro všechny,“ oddechl si slovenský kouč v plzeňských službách Adrian Guľa.

Kouč vsadil na stejnou zahajovací sestavu jako před týdnem v Jablonci. A už ve 13. minutě dorážel Beauguel do branky Kayambův pokus, který teplický gólman neudržel v rukavicích, ale sudí branku na zásah VAR neuznal.

Devět minut nato se francouzský útočník prosadil po přihrávce Kayamby i podruhé a to už bylo vše v pořádku – 1:0. Po půlhodině hry bylo v Doosan Areně ještě veseleji. Beauguel vybojoval u půlící čáry míč, Havel si po úniku křikl na Kayambu, který byl možná v ofsajdu a předložil míč před branku na Ba Louu, který se nemýlil – 2:0.

Ve 37. minutě mohl po brejku stejný hráč skórovat podruhé, ale těsně minul teplickou branku. Další jeho ránu pak gólman Němeček vyrazil na roh. Na druhé straně to zkoušel pět minut před půlí Černý, ale jeho pokus nebyl dost důrazný. Moulis potom zase pálil nad.

A tak v nastaveném čase udeřilo potřetí před teplickou brankou, kombinaci zakončil Čermák obstřelem teplického brankáře – 3:0.

„Plzeň předčila Teplice fotbalovostí a kvalitou. Od začátku šla jasně za vítězstvím. Když měli domácí míč na kopačkách, poradili si. Hodně důležitý byl gól do šatny. Plzeň šla dál za vítězstvím, vzala si ponaučení ze zápasu v Jablonci, kde ztratili dvoubrankové vedení,“ říkal televizní spolukomentátor a bývalý teplický fotbalista Antonín Rosa.

Ilustrační foto.
Hotely: Situace je zoufalá, zavření je už likvidační

Po přestávce měly první velkou šanci Teplice, když Černý napálil míč do tyče a následný pokus Radosty fantastickým zákrokem zlikvidoval gólman Hruška.

A tak se v 56. minutě měnilo skóre ve prospěch Plzeňských, podruhé v zápase se prosadil Čermák – 4:0. A když byl v 63. minutě vyloučen hostující Hošek, bylo více než zřejmé, že tři body tentokrát zůstanou v Plzni.

Navíc viktoriáni to potrestali ještě dalšími třemi góly. V 70. minutě pohotovou ranou Čermák zkompletoval hattrick – 5:0. Dvě minuty na to natáhl ke střele zdálky veterán Limberský a míč prošel až do sítě – 6:0. A v závěru se prosadil ještě mladík Bucha.

„Možná jsme byli uchlácholení čtyřmi získanými body. Ale taky máme hodně zraněných hráčů, Plzeň ukázala, že je to velké mužstvo, výsledek je krutý,“ říkal teplický kouč Radim Kučera.

Mizerná série je u konce. Teď už se viktoriáni chystají na nedělní zápas na Slovácku, které má výkop v 16.00.

„Doufám, že už jsme tu špatnou sérii zlomili, teď to musíme potvrdit na Slovácku,“ doplnil Aleš Čermák, autor hattricku.