Viktoria v prvním utkání remizovala s čínským celkem Wu-chan Čuo-er 1:1 a ve druhém zápase proti devátému mužstvu maďarské první ligy Puskás Akadémia hrála dokonce bez branek.

Zatím jediný gól ve Španělsku dal Erik Pačinda, který se tak trefil už ve čtyřech po sobě jdoucích zápasech. „Je jedno, kdo dává góly. Jsme jeden tým, jedna parta,“ prohlašuje slovenský fotbalista, který přišel do Plzně už na podzim, ale do přípravy s A mužstvem Viktorie se mohl zapojit až od ledna. 

Na gólu, který vstřelil čínskému Wu-chan Čuo-er, měli podle něj zásluhu hlavně jeho spoluhráči. „Matúš Kozáčik poslal skvělý balon na Joela Kayambu, který pěkně nacentroval a pro mě už bylo jednoduché dostat míč do brány,“ popsal gól Pačinda.

V utkání proti Puskás Akadémia se viktoriáni gólu nedočkali, přestože si vytvořili několik brankových příležitostí. „Několik střel z malého vápna jsme tam měli, ale nezužitkovali je. Je to škoda, vzadu jsme hráli nulu, ale kluci nedali gól,“ popíchl trochu ofenzivu týmu kapitán mužstva Viktorie Roman Hubník.

A co by podle zkušeného stopera mohlo vést ke zlepšené koncovce? „Možná by to chtělo více klidu. Když netrefíme bránu, nemůžeme dát gól. Na tom musíme zapracovat,“ dodal Hubník.