„Jsme rozčarovaní. Sledování našich zápasů je totální adrenalin,“ přiznává majitel vršovického klubu Dariusz Jakubowicz.

Vyrovnaná bilance příchodů a odchodů

Už dlouho dopředu byl avizován zájem Sparty o Martina Haška mladšího a s jeho odchodem se tak počítalo. Překvapil ale přestup Júsufa do Slavie. Bahrajnský kanonýr sice v Ďolíčku zůstane po celé jaro, ale to je pro příznivce slabá náplast.

„Na začátku jsme byli považováni téměř za blázny, že jsme hráče jako je Tetteh a Júsuf vůbec kupovali. O chvíli později nám ti samí lidé nadávají, proč je prodáváme,“ brání klubovou politiku Jakubowicz. „Naopak to ukazuje, že svou práci děláme dobře. Bohemka tím získává prestiž a finanční prostředky na další období.“ zdůrazňuje.

Jak Bohemians zimovali od návratu do 1. ligyZdroj: Deník

Do začátku přípravy přivítal trenér Martin Hašek trojici nových tváří Lukáše Hůlku, Pokorného a Vladislava Ljevinu. Vzhledem k vyprázdnění marodky ale dostal k dispozici spoustu fotbalistů, které musel během podzimu oželet. Až na Tilla Schumachera a Lukáše Juliše má plný stav.

„Pracujeme ještě na příchodech jednoho záložníka a jednoho útočníka. A také na dalších perspektivních hráčích, stejně jako chceme posouvat vlastní odchovance do Atýmu,“ popisuje majitel zelenobílých.

Ďolíček dostane finanční injekci

Finance. Alfa a omega úspěchu. Rozumné hospodaření začíná nést své ovoce.

Tým je složený z valné části z vlastních fotbalistů, což nebývalo zvykem. Levné angažování a poté výhodný prodej (Júsuf) přináší potřebné prostředky. A těch teď bude v Ďolíčku k dispozici zase o něco více. Do klubu totiž přichází nový hlavní partner, slovenská společnost ŽOS Trnava.

Za ní stojí Vladimír Poór. Člověk, který skončil v tamním Spartaku a avizoval, že má zájem podpořit právě Bohemians.

Pro klokany neexistuje lepší zpráva.