Jenže v sobotu proti Příbrami se Kolář zapsal i mezi střelce. „Je to něco úplně jiného než v tréninku,“ okomentoval Kolář svou úspěšně proměněnou penaltu ze závěru druhého poločasu. Na svého někdejšího předchůdce ve slávistické brance Zdeňka Jánoše ale zatím nemá: velká ligová hvězda devadesátých let se trefila celkem třikrát.

Už jste překonal Jánošův rekord v počtu čistých kont, chcete ho teď překonat i ve vstřelených gólech?
To určitě ne, i když jsem něco takového už zaslechl. Já jsem rád, že se mi povedlo dát jeden gól. Hlavně bych se chtěl omluvit Příbrami. Ačkoli to asi nevypadá nejlépe, rozhodně v tom z mé strany nebyla žádná neúcta. Dát si gól bylo vždycky mým snem a naši trenéři mi ho umožnili splnit.

SK Slavia Praha - 1. FK Příbram - Utkání 2. kola první fotbalové ligy: SK Slavia Praha - 1. FK Příbram.
Slavia porazila Příbram 3:0. Třetí gól trefil z penalty brankář Kolář

Měl jste předem jasno v tom, že chcete kopat penaltu?
Před zápasem jsem se bavil s Nicem (Stanciuem, pozn. red.), že kdybychom za rozhodnutého stavu měli penaltu, mohl bych si jí kopnout já. Když ta situace opravdu přišla, podíval jsem se na lavičku a ta celá křičela, ať tam běžím. Tak jsem neváhal a rozběhl se.

Co vám říkal Petar Musa, když jste po něm chtěl před penaltou míč?
Bylo od něj neskutečné gesto, že mi míč přenechal. Poprosil jsem ho o něj a on hned odpověděl, ať si ho vezmu. Částečně mě to samozřejmě mrzí, protože vím, že Petar bude stejně jako loni bojovat o korunu krále střelců a já mu takhle sebral gól. Vážím si toho, že to pro mě udělal. Jak jsem řekl: dát gól bylo mým snem, Radek Černý (trenér brankářů, pozn. red.) mě vždycky hecoval, že to jediné mi ještě chybí. Povedlo se a já se omlouvám Petarovi a znovu i Příbrami.

Sparťanský fotbalista Lukáš Juliš se raduje z gólu v utkání proti Olomouci.
Sparta hladce porazila Olomouc. Juliš se proti bývalému týmu trefil dvakrát

Nepřepadla vás nervozita?
Nervózní jsem byl. Kdybych tu penaltu nedal, sesypaly by se na mě posměšky. Já jsem ale věřil, že ji dám. Počkal jsem si na pohyb gólmana, a když jsem viděl, že jde na jednu stranu, poslal jsem míč na druhou.

Věnujete se proměňování pokutových kopů i na tréninku?
Hrajeme tam různé zábavné hry, kdy gólmani po centrech zakončují, někdy si dáme třeba sérii penalt. Párkrát jsem je tak v tréninku zahrával, ale v zápase je to něco úplně jiného.

Bude z váš teď ve Slavii tradiční střelec penalt?
Určitě ne, teď je na hráčích z pole, aby je dávali.

Další facka pro Viktorii, v Liberci to byl zmar
Další facka pro fotbalisty Viktorie. V Liberci utrpěli ostudnou porážku

Takže budete raději dál sbírat čistá konta? V nové sezoně máte dvě ze dvou zápasů.
Je to fantastický pocit. Hrajeme dobře, makáme. Je super, že jsme neobdrželi žádný gól, ale důležité je, že jich i spoustu dáváme. To nám v minulé sezoně moc nešlo, ale teď jsme ve dvou zápasech dali devět gólů.