Bývalý fotbalista Baníku, Hlučína a Liberce byl vidět. Mimo jiné ocenil skvělé publikum a také kvalitní trávník. V nejvyšší soutěži má zatím důrazný bek na kontě 131 zápasů, ve kterých si připsal doposud šest branek a devět asistencí.

Návrat do Opavy vám vyšel, Slavia uhrála po boji tři body…

Hrozně jsem se těšil. Mile mě překvapil stadion, fantastická tráva, na ní se hrálo samo. Jako vždy parádní atmosféra na tribunách. K tomu jsme vyhráli, když to shrnu, z návratu do Opavy jsem nadšený.

Jako velký favorit jste se na tři body pořádně nadřeli…

Nadřeli jsme se. Opava hraje hodně nepříjemný fotbal. Vychází ze zabezpečené defenzivy. Těží z dlouhých nákopu na Smolu, který má dobrou formu  a udrží spoustu balonů. Celkově jim vychází rychlý přechod do útoku. Na druhou stranu, kdybychom využili všechny šance, tak to mohlo skončit větším rozdílem. Fotbal se musel divákům líbit, bylo tam všechno.

Proběhlo vám během zápasu v hlavě to, že právě Opava byla vaším odrazovým můstkem do profi fotbalu?

Hned, když jsme zde přijeli, tak jsem věděl, že  to bude dobrý zápas. Vděčím Opavě za to, že jsem ve velkém fotbale. Nakopl jsem zde k angažmá v Liberci. Z mého působení si pamatuji na Honzu Schaffartzika a  Matěje Hrabinu, s nimi jsem si pokecal i v Edenu.

Jak byste porovnal dva zápasy s Opavou, ten v Edenu s tímto v Městských sadech?

Byly  to zcela odlišné zápasy. Opava pod trenérem Skuhravým praktikovala rozestavení 3-5-2, až bláznivě útočila, nepokrývala nám tolik prostory, v Edenu moc dobře nebránila. U nás jsme mohli v poločase vést v klidu čtyři, pět nula, pak jsme je pustili jedním gólem do zápasu. V pondělí to bylo daleko těžší. Dobře bránili, hráli z bloku, občas presing. Jde už znát rukopis trenéra Kopeckého.

Náskok na Plzeň čtyři body, na Spartu dvanáct, krásně rozjetá polovina soutěže…

Je to úžasné, je ale polovina soutěže a to nic neznamená, chceme náskok pokud možno zvyšovat, máme jasný cíl a tím je titul, za tím si jdeme.

Utkání ovlivnilo vyloučení Tomáše Smoly…

Pomohlo nám to, troufám si říci, že bychom vítězný gól dali, protože jsme měli šance. Opava nastavené tempo nemohla vydržet celý zápas. Měli v nohách ještě sto dvacet minut se Spartou. Už v prvním poločase do toho vlítli a vydunadali se.

Na druhou stranu vy máte za sebou Evropskou ligu ve Bordeaux…

(usměje se). To ano, ale jsme na to zvyklí.