Tetteh ve vyhroceném duelu na Letné tvrdě fauloval Davida Hovorku, v 82. minutě dostal od rozhodčího Miroslava Zelinky rovnou červenou kartu a srovnal počet hráčů na trávníku. Předtím byl v 66. minutě vyloučen slávista Josef Hušbauer po druhém žlutém napomenutí.

Ghanský útočník se po faulu na Hovorku dostal do sporu s několika protihráči. "Suk (Souček) mu něco říkal, nadával mu a Tetteh, jak ležel na zemi, na něj plivnul směrem nahoru," řekl Coufal v televizním pořadu Tiki-Taka na O2 TV Sport.

Tetteh obvinění odmítá

Tetteh prostřednictvím tiskového mluvčího Sparty Ondřeje Kasíka odmítl Coufalovo obvinění. "Souček k němu přiběhl a vulgárně našemu hráči nadával, pak si názory vyměňovali. S Tettehem jsme o situaci mluvili a on nám řekl, že na Součka neplivnul," uvedl Kasík pro iDNES.cz.

Incidentem se zřejmě nebude zabývat Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace, protože Tettehovo údajné plivnutí na Součka nezachytily televizní kamery, ani o něm ve zprávách o utkání neinformovali rozhodčí a delegát.

Slavia ve šlágru 10. kola na hřišti úhlavního rivala zvítězila 3:0 a vede tabulku o tři body před Plzní. Obhájci titulu si na sedmou Spartu vytvořili už dvanáctibodový náskok.