„Je to velká motivace. Chci pravidelně hrát a tohle je způsob, jak si o to říct,“ vykládal spokojeně. A pochválit nezapomněl ani asistenta Martina Sladkého, který si o to řekl hned na hřišti. „Stačilo jen nastavit hlavu a umístit to k tyči,“ dodal rozesmátý Yunis.

Utkání bylo hodně divoké. Jak těžký zápas to pro vás byl?

Máte pravdu. Zápas to byl hodně těžký. Dali jsme rychle úvodní branku, ale pak jsme hned dostali laciný gól na 1:1. Dál to bylo bojovné utkání. Nám pomohl krásný gól Šimona Falty. Pak jsme si zase nechali dát gól na 2:2, když jsme nechali úplně zbytečně vyjet levého stopera. Ale nakonec přišel krásný centr od Martina Sladkého a mě se to podařilo trefit na 3:2. Pak už jsme to ukopali. Vydřená výhra. Fotbalovosti tam bylo možná trochu míň, ale zvládli jsme to týmově.

Očekávali jste, že vás Karviná, předposlední tým tabulky, takhle potrápí?

Čekali jsme od nich bojovný výkon. Věděli jsme, že potřebují body a od doby, co je tam trenér Straka, tak zvedli bojovnost a dali do hry to jeho srdíčko, o kterém mluví. Počítali jsme s tím.

Nakonec jste utkání rozhodl vy úspěšnou hlavičkou. Co bylo klíčové?

Jak jsem říkal, byl to hlavně krásný centr od Martina Sladkého, polovina gólu jde za ním. On mi hned říkal, že mu mám poděkovat i do novin. Zůstal jsem na zadní tyči. Viděl jsem, že tam zůstal jeden karvinský hráč, který tu linii nevytlačil. Jinak by byl ofsajd. Počkal jsem si tam a Sláďa mě skvěle trefil. Stačilo jen nastavit hlavu a umístit to k tyči.

Závěr byl ale trochu utrápený. Proč?

Posledních 20 minut jsme už tolik nepodrželi balon vepředu. Oni dávali dlouhé míče dopředu a trochu se to na nás valilo. Ale zvládli jsme to týmovou bojovností. To je důležité.

Minule ve Zlíně jste dal první ligový gól, teď druhý, stoupá vám sebevědomí?

Já chci hlavně hrát a tohle je způsob, jak si o to říct. Musím makat, pracovat pro tým a góly, to jsou třešničky na dortu. Pro útočníka je to důležité pro sebevědomí. Mám teď větší herní vytížení a cítím se dobře. Je to pro mě velká motivace.

Vy jste se přimotal i k úvodní brance Václava Jemelky po rohovém kopu. Nebyla to náhodou vaše asistence?

Byl tam souboj, ale popravdě ani nevím, od koho se to odrazilo k Václavovi, který to pak završil. Hlavně ale, že ten gól padl.

Na jaře sbíráte body ve velkém. Jak vysoko v tabulce ještě pomýšlíte?

Prvotní cíl byla ta prostřední skupina. Samozřejmě tím, jak se to teď vyvíjí, chceme zaútočit na tu první šestku.

Čím to je, že v zápasech s Karvinou vždycky padá tolik gólů. Průměr je pět na zápas, což jste i dnes splnili.

Nevím, čím to je. Z mého pohledu Karviné dodala křídla ta laciná branka na 1:1. Kdybychom delší dobu drželi nulu, tak by to asi vypadalo trochu klidněji. Pro diváky to byl určitě atraktivní zápas, když padlo pět gólů. Ale my bychom neměli dostávat takové laciné branky, z toho bychom se měli poučit.