Z nového plánu je patrné, že už od 11. května by mohly týmy začít víceméně plnohodnotně trénovat a už o dva týdny později by mohly vypuknout na fotbalových trávnících ligové boje. S jakým počtem lidí, zatím nebylo upřesněno, s největší pravděpodobností ale pochopitelně bez účasti diváků.

On-line ke koronaviru ZDE.

Celkový harmonogram se posunul o dva týdny, původní termín povolení sportovních akcí za účasti určitého počtu osob byl stanoven na 8. června. Číslo vyjadřující počet zúčastněných lidí byl stanoven na padesát, už během března přitom bylo vyčísleno, že na uskutečnění prvoligového utkání by bylo potřeba zhruba stovky lidí. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch minulý týden uvedl, že by právě prvoligový fotbal mohl dostat určitou výjimku. 

Už několik dní se většina týmů Fortuna ligy může připravovat v jiném než individuálním režimu, jako tomu bylo do té doby. Trénují ve skupinkách a za splnění stanovených hygienických pravidel. Objevovaly se ale názory, že doba mezi započetím tréninků a předpokládaným startem ligy je pro fotbalisty příliš dlouhá, Slovácko dokonce ani nevyužilo možnost začít trénovat a začátek přípravy posunulo.