Jasně, Slavia je vítězem základní části, ale pořád je o co hrát. O záchranu, o šanci na evropské poháry. Pro Plzeň o možné další stáhnutí náskoku úřadujícího mistra.

To se včera potvrdilo.

Byť do konce třicetikolové základní části FORTUNA:LIGY chybí odehrát už jen poslední nedělní runda, stále je napětí na nejvyšším stupni. Ani jedna skupina totiž není kompletní, pořád jsou možné posuny.

Skupina o titul

Plzeň se opravdu nevzdává šance na mistrovskou korunovaci. Vyhrála doma nad Zlínem. Už se těšila a navíc jí pomohl Baník. Ten remizoval se Slavií po neuvěřitelném závěru, po dvou gólech v nastaveném čase a také po dvou vyloučeních. Pražané tak nyní vedou před Viktorií o šest bodů, do konce zbývá šest utkání. To je hratelné.

Sparta se mocně cpe na třetí místo, i když Jablonec zatím odolává. Letenští vyhráli počtvrté v řadě, což se jim povedlo poprvé v sezoně. Zdá se, že se rozjíždějí, i když u nich není nic jisté, že.

Ale zásadní je, kdo proklouzne do elitní šestky jako poslední. Je to na Ostravě, Slovácku a Českých Budějovicích.

Skupina o poháry

Nejvíce otevřená společnost. Mladá Boleslav si pořádně zamotala život domácí prohrou s Olomoucí, Bohemians jsou jediní, kdo má jistotu, že si zahrají o možnost postoupit do Evropské ligy.

Kdo se k nim připojí, není vůbec jisté. Uvidí se až na úplný závěr.

Skupina o udržení

Tady stále není jasno, poslední otazník není zodpovězen. Olomouc se pořád ještě může vyšvihnout do střední grupy, a to na úkor Mladé Boleslavi.

Především se však bude hrát o to, kdo se utrhne z posledního místa, kam spadla Opava. A také půjde o to uniknout z patnácté a čtrnácté pozice znamenající baráž s druholigisty. Olomouc (pokud sem zapadne) je nejblíže tomu vyhnout se boji o všechno.