"Samozřejmě máme na čem pracovat, protože jsme nezvládli utkání s Plzní, Slavií a teď s Libercem. Určitě nám ještě něco chybí. Myslím si, že nás nejvíc sráží vlastní chyby,“ přiznal trenér Sparty Václav Kotal.

Víc než na remízu 1:1 si ale budou fanoušci pamatovat na dvě podivné penalty. Tu první kopal sparťanský kapitán Dočkal poté, co si rozhodčí Marek na videu ověřil nenápadné přišlápnutí Hancka Kačarabou. A nedal, Nguyen míč vyrazil.

Uběhlo jen pár minut, brankář Nita dostal z bezprostřední blízkosti dělovku míčem do obličeje, ale stačil jej ještě přikrýt. Potřeboval ošetření, rozhodčí si toho ale nevšiml, Sáček si naopak nevšiml toho, že rozhodčí nezapískal, sebral míč Nitovi rukou a k překvapení všech sudí nejen že povolal na hřiště lékaře, ale proti domácím nařídil za Sáčkovu hru rukou penaltu. A Mara se nemýlil.

„Ještě jsem nic takového nezažil a zase jsem u toho já… Viděl jsem, jak Florin dostal ránu do hlavy a ležel na zemi, balon měl před obličejem. Ptal jsem se ho, jestli mu něco je, neodpovídal. Tak jsem dal míč stranou a bylaz toho penalta,“ vysvětloval Sáček. „Ani jsem nevnímal sudího, snažil jsem se hlavně zjistit, jestli je spoluhráč v pořádku. Jestli nemá třeba zapadlý jazyk. Každopádně moje chyba,“ uznal.

Se sparťany tento moment otřásl a mohli být rádi, že se do šaten šlo jen za stavu 0:1, když byl blízko další trefě Jusúf.

Pak se ale favorit vyburcoval a udeřil. Krátce po pauze se svou jubilejní desátou trefou v sezoně prosadil kanonýr Juliš.

„Soupeř nám daroval lacinou penaltu a my jemu zase laciný gól,“ poznamenal liberecký kouč Pavel Hoftych, který o Sáčkově počínání řekl: "Hloupost."

Strhnout vedení na svoji stranu mohly oba celky, zejména v samotném závěru utkání. Když se ale domácí Karlsson a liberecký Rabušic neprosadili, oba celky si rozdělily po bodu.

Sparta díky tomu musela přepustit druhé místo v tabulce Jablonci a přezimuje třetí.

„Chtěli jsme mít 30 bodů po podzimu, ale bohužel se nám to nepodařilo. Ale i 28 bodů není špatný počin,“ uzavřel Kotal hodnocení letošní sparťanské derniéry.

Sparta Praha – Slovan Liberec 1:1 (0:1)

Góly: 48. Juliš – 32. Mara z penalty. ŽK: Juliš, Dočkal, Souček, Pavelka – Jusúf Hilál, Kačaraba, Sadílek, Hoftych. Rozhodčí: Marek – Moláček, Hrabovský. Ve 28. minutě nedal Dočkal (S) penaltu.

Sparta: Nita – Sáček, Čelůstka (7. Polidar), Hancko, Hanousek – Vindheim (66. Karlsson), Souček, Pavelka, Dočkal, Plavšič – Juliš.

Liberec: Nguyen - Koscelník, Jugas, Kačaraba, Mikula– Sadílek, Mara – Pešek, Matoušek (37. Beran, 82. Rondič), Mosquera – Júsuf Hilál (54. Rabušic).