Přitom ze strany Dynama bylo uděláno maximum pro to, aby se zápas mohl v řádném termínu odehrát. „Už od středy na hřišti běží topení, přesto je na ploše deset centimetrů sněhu a pod ním hrozné mokro,“ sdělil v pátek dopoledne na dotaz Deníku jižní Čechy sportovní ředitel Dynama Milan Čadek s tím, že dle něj zřejmě bude zápas odložen.

Utkání 15. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Sparta Praha, 12. listopadu 2023, Ostrava.
Zničené zázemí i napadení hasiče. Sparta dá za své fanoušky balík, platí i Baník

Tak se také skutečně stalo, už krátce po obědě bylo v pátek rozhodnuto, že v sobotu se zápas s Hradcem Králové hrát nebude. „Hrát by nešlo, nicméně už tak hodně náročný los se tím pro nás stal ještě více nevýhodným, neboť po venkovním zápase v Edenu se Slavií pojedeme dvakrát opět ven, do Plzně a na Bohemku, takže budeme mít tři zápasy v řadě na hřištích soupeřů,“ připomněl marketinkový manažer Dynama Filip Kortus.

Vytápěcí systém byl spuštěný dle regulí

Hradec měl za sebou úspěšnou sérii čtyř zápasů bez porážky, kouč Stanislav Hejkal ale soupeře nepodceňoval: „Hráči Budějovic jsou silní na míči a disponují i rychlostně i silově vybavenými fotbalisty, jakými jsou Alli a Adediran. Poslední jejich výsledky neodpovídají výkonům, které předvádějí,“ varoval Hejkal.

Hráči Dynama se chystali na zápas s cílem ukončit sérii pěti proher v lize v řadě. „Hradec vychází ze zabezpečené obrany a spoléhá na brejky. Pro nás je to velice důležitý zápas a věřím, že ho zvládneme,“ říkal kouč Tomáš Zápotočný ještě předtím, než byl duel odložen.

Patrik Schick už zase střílí góly
Gól pro hlavu, duši a srdce. Jak Schick dojal Německo svým úspěšným comebackem

O tom, že se v Č. Budějovicích v sobotu ligový fotbal hrát nebude, rozhodl delegovaný rozhodčí, jenž označil hrací plochu za nezpůsobilou i přes fakt, že klub měl vytápěcí systém spuštěný dle regulí.

Kvůli tomu, že naděje na lepší stav hrací plochy k plánovanému termínu výkopu byla i kvůli předpovědi počasí minimální, byl zápas odložen. O náhradním termínu v době uzávěrky této zprávynebylo rozhodnuto.