Diváci v Městských sadech uvidí boj o holý život.

„Čekáme na vítězství už dlouho. Šest zápasů je už dost,“ povzdechl si pilíř opavského defenzivy Dominik Simerský. „Na druhou stranu, ze šesti utkání jsme prohráli jen dva, navíc jeden z toho s Plzní,“ dodává jedním dechem.

Sobotní duel bude mít vedle puncu záchranářského, zvláštní náboj i v tom, že na lavičce Pražanů stojí Roman Skuhravý, trenér, jenž s Opavou sbíral úspěchy. „Nebudeme si lhát. Osoba trenéra Skuhravého dává zápasu zvláštní náboj. Bereme jako fakt, že trenéra Skuhravého známe, on zná nás,“ konstatuje šestadvacetiletý stoper. „Kdo bude lepší, vyhraje,“ dodává.

Dukla nebude ve Slezsku kompletní. Zdravotní problémy zřejmě nepustí do hry slovenského exreprezentanta Ďuricu. Žluté karty vystavily Djuranovičovi s Podaným. „Dukla sestavu dost často mění, v tomto směru je nečitelná. Hráč, který nastoupí v útoku, jde v dalším duelu do zálohy,“ pokračuje obránce, který za Opavu nastoupil v letošní sezoně ve čtyřiadvaceti zápasech.

Rodák z Otrokovic věří, že Slezané budou v sobotu brát tři body. „Hrajeme zápasy pravdy. Očekávám boj ne fotbal nahoru, dolů. Potřebujeme tři body, pro ně si jdeme,“ podotkl Dominik Simerský.

A jak vidí sobotní bitvu trenér Dukly Roman Skuhravý? „V Opavě určitě chceme zlepšit výkon a potvrdit vítězstvím tři body z domácího zápasu s Karvinou. Na Opavu mám nádherné vzpomínky, ale my tam teď zvítězíme. Mám v Opavě hodně přátel, ale teď jsem trenér Dukly. A to nám velí tam zvítězit," řekl pro klubový web.

Utkání má výkop v 15 hodin.