Zapálení dýmovnic ve vlastním sektoru a pokusy o zbourání plotu patří k bohužel běžným záležitostem v táboře ultras, ale házení zapálených petard mezi normální návštěvníky utkání už jsou za hranou.

"Muž, který v sobotu na fotbalovém zápase Sparta - Plzeň hodil ze sektoru hostí mezi diváky pyrotechniku a zranil tím jednu ženu, byl zadržen. Kriminalisté s ním zahájili trestní stíhání pro trestný čin těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu," uvedla na svém twitteru policie. Celkem zaznamenali policisté 21 přestupků a dva trestné číny.

Zápas fotbalové Fortuna ligy mezi týmy AC Sparta Praha a FC Viktoria Plzeň na Letné. Ilustrační snímek
Sparta si smlsla na Plzni. Uštědřila jí čtyřbrankový výprask

Na sociálních sítích se spekulovalo o tom, že důvodem k zásahu bylo popálení šestileté holčičky. To se nepotvrdilo. Zranění utrpěla žena, na policejním videu je každopádně vidět, že pyrotechnika přilétla na hlavní tribunu, kde seděly opravdu také děti. Je třeba ocenit také rychlou reakci záchrannářů.

Policisté před koncem zápasu oznámili, že budou zasahovat v sektoru hostů a rozhodčí dle pravidel odvolal hráče do šaten. V kotli Západočechů došlo k několika strkanicím, ale zhruba po čtvrt hodině byl prostor vyklizen a hráči se mohli vrátit na hrací plochu.

Událostí se nicméně bude zabývat i disciplinární komise Ligové fotbalové asociace. Sparta uvedla, že spolupracuje s policií na vyšetření všech incidentů ze sobotního duelu. "Je pro nás mimořádně důležité, aby byli všichni výtržníci důsledně potrestáni, a uděláme pro to maximum. Společným cílem musí být, aby byl všem agresorům do budoucna zamezen vstup na fotbal," stojí v prohlášení Sparty.

FK Mladá Boleslav - 1.FK Příbram
Boleslav v závěru zlomila oslabenou Příbram

"O tom, že se přeruší utkání nerozhoduje klub nebo LFA, ale policie. Všichni jsme se museli řídit jejími pokyny. Byli jsme vyzváni k tomu, aby se utkání přerušilo, protože došlo ke zranění osob z důvodu házení pyrotechniky," řekl krátce po zápase ředitel komunikace Sparty Ondřej Kasík.

Incident tak nezůstane bez odezvy, jelikož zranit pyrotechnikou fanouška je něco, co může být postihnuto nejvyšším možným trestem.

"V tuto chvíli jsou jakékoliv závěry předčasné. Počkáme si na zprávu Policie ČR i delegátů utkání. Na základě těchto informací budeme celý případ projednávat na nejbližším zasedání disciplinární komise ve čtvrtek," informoval bezprostředně po zápase Richard Baček, předseda DK LFA.

Karviná (v bílém) nezvládla další domácí utkání.
Karviná doma prohrála s Bohemians o tři góly