„V postupové sezoně a v té první ligové jsme to doma válcovali, to se teď úplně změnilo,“ vybavil si Moravec staré dobré časy.

Jak s vámi zamával brzký gól?
Celý týden se připravujeme na to, jak budeme hrát pečlivě z obrany a na nulu, přijde druhá minuta a takový gól. Absolutní nekoncentrovanost na zápas. 

Trenér se na vás v týdnu snažil působit pozitivně, vypadalo to, že jste soustředění a připravení. Proč to zase nevyšlo?
Ještě v pátek na tréninku jsem z toho měl dobrý pocit, i s klukama jsme se o tom bavili, že to mělo náboj, že uděláme vše pro to, aby se to s Bohemkou už konečně povedlo. A vidíte, druhá minuta a je to 0:1.

Stalo se vám to podruhé za sebou…
Proto jsme si ještě ve středovém kruhu před úvodním hvizdem říkali, že už se to nesmí stát, že musíme makat od první minuty. A bim - druhá minuta a gól. Za kariéru se mi ještě nestalo, že bych v poločase prohrával 0:3.

Co se dá v takové chvíli s utkáním dělat?
Vůbec netuším. Lidi jsou pak naštvaní, nám se nedaří a nemáme na to zápas dorovnat. To by muselo být sakra štěstí.

Proti Bohemce jste si nevypracovali ani šance…
Když od začátku prohráváte a nejde vám to herně, je to už křeč. Dostanete druhý, třetí gól. To už byl takový hřebíček do rakve.

Defenziva nefunguje. Znáte důvod?
Máme vykrývat prostor před Berkym (gólmanem Berkovcem), jsou tam tři stopeři a osmnáctiletý Koubek si sám hlavičkuje. Něco je asi špatně.

Neleží už na týmu deka? Čisté konto jste udrželi naposledy loni v září.
Vím, zrovna na Bohemce. Je to špatné. Od perfektní obrany se musíme odrazit, jeden musí makat za druhého, od obránce, přes záložníka až k útočníkovi. Všichni musí směrem dozadu makat na sto procent. Když udržíme čisté konto jednou za půl roku, tak je prostě něco špatně.

A pomohl by návrat Pavla Dreksy? To je takový hecíř, hráč, který umí spoluhráče seřvat, dirigovat obranu.
Dreksič se dává dokupy už dlouhou dobu, nevím, jak na tom bude, ale trénuje tři neděle s námi a třeba už proti Dukle naskočí, uvidíme. Asi nám v týmu chybí nějaký takový „hajzlík“, který všechny vyhecuje k lepšímu výkonu, takový lídr kabiny. Já třeba patřím k nejstarším, ale povahu na to nemám. Snaží se pomáhat i Wagy s Bůďou (Wágner a Budínský).

Devět bodů ztráta na nebarážovou pozici. To je už asi nehratelné, nebo ne?
Pořád je ještě dost zápasů a bodů ve hře. Soupeře máme také hratelné, ale to si vlastně říkáme neustále a pořád žádná změna. Jsme v tom prostě namočení a bude to boj až do posledního kola.

Je velký problém, že se každého půl roku mění herní styl mužstva? Nejprve v létě po příchodu trenéra Nádvorníka, pak na konci roku po angažování trenéra Hrnčára.
Jistě, v zimě přišlo pět šest nových hráčů, ale podle mě to jsou dobří fotbalisté. Ta obměna je velká, a na herním projevu asi bude znát, nicméně všichni bojují a nikdo nic nevypouští, o tom jsem přesvědčen. Ale asi nám to tolik nesedlo.