Jeho tým prošel v zimní pauze změnami. Odešly ofenzivní hvězdy Kayamba s Kuzmanovičem. „Jejich odchody jsou ztrátami, ale to je fotbalový život. Velkou šanci dostanou další kluci. Věřím, že se s tím dobře popereme,“ je optimistou Pavel Zavadil, který před nedávnem prodloužil s klubem smlouvu o rok a půl.

Pavle, fotbalové jaro začíná. Jak je Opava připravena?

Příprava byla kratší než obvykle, ale věřím, že připraveni jsme dobře. Trenér Kopecký si na ní zakládá, nechce nic podcenit. Odvedli jsme kus dobré práce. Musíme být sebevědomí. Každopádně nás čeká těžká práce.

Během zimní přestávky odešli Kayamba, Kuzmanovič a Puškáč. První dva byli základem opavské ofenzivy…

Jejich čísla hovoří za vše. Oba byli kvalitní, budou nám chybět. Šanci ale dostanou noví kluci, a to velkou. Budou mít obrovskou možnost ukázat, že do ligy patří. Záleží jenom na nich.

Musela Opava změnit kvůli těmto odchodům herní styl?

Trošku ano. Joel byl hodně rozdílový hráč. Když dostal dobrý balón, byla z toho vždy zajímavá šance. Každopádně byl bych moc rád, kdybychom pokračovali v podzimních výkonech.

Když se podíváme na nové tváře ve vaší kabině, tak v přípravě zaujal Adam Rychlý. Jaký vy máte na něj názor?

Adam už je v klubu od doby, co jsem tady. Má velkou perspektivu a také pokoru, což je pro mladého hráče důležité. Skvěle pracuje na tréninku. Nyní byl na hostování v třetiligových Petřkovicích, a to mu pomohlo. Třetí liga ho zocelila. Má velkou šanci se v lize prosadit.

Opava se aktuálně nachází na devátém místě tabulky, na co budete mít?

Soutěž je vyrovnaná. Stačí sebemenší zaváhání a je zle. My musíme jít zápas od zápasu. Věřím, že liga se bude hrát v Opavě i příští rok.

V sobotu vás čeká zápas v Karviné. Zásah do opavské sestavy bude velký. Vedle zmiňovaných tří budou oproti podzimu chybět také Jursa se Svozilem…

Čeká nás těžké utkání. Karviná je společně s Duklou namočena v sestupových problémech. Bude to peklo. Ale je to o nás, pokud bude všechno okolo, jak má být, nemusíme se bát.

Úvod máte pekelný. Po Karviné jedete do Jablonce a pak máte doma Plzeň…

Mám tyhle zápasy rád. Jak Jablonec, tak Plzeň mají za sebou dobrý podzim, hráli v Evropě. Těším se moc.

S klubem jste prodloužil smlouvu o další rok a půl, do fotbalového důchodu se tak nechystáte…

Mám chuť hrát. Zdraví drží, motivace je velká. Nebylo důvod nic měnit, v Opavě jsem spokojený.