„Kvůli velkému množství sněhu, který ani během noci nepřestal padat, je utkání proti Slavii, jež se mělo odehrát v rámci 17. kola FORTUNA:LIGY dnes v 18:00 hodin odloženo na neurčito,“ informoval zlínský klub v nedělním dopoledním prohlášení.

„Ve Zlíně napadlo během noci a nedělního rána 20 cm sněhu. Přestože vytápění jede naplno, ani to nestačí. S ohledem na zdraví hráčů a nevýhodné počasí pro fanoušky nelze zápas odehrát,“ dodali ševci.

Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík se zlobí na LFA, že zápas už včera na návrh klubu neodložila a fotbalisté se tak museli trmácet do Zlína mnoho hodin v kolonách a stejně zbytečně. „Vzhledem k počasí, předpovědi na sobotu i neděli, regulérnosti celé soutěže, zdraví hráčů a kvůli fanouškům bych odložil celé ligové kolo. Tento návrh jsem včera dlouho před zahájením prvního zápasu tohoto kola směroval vedení LFA. Procedurálně není nic jako „oficiální žádost”. Je jen a výhradně na vedení LFA v době kratší než týden do zápasu, jak rozhodne. Je to stejně jako s TV právy. Buď je vedení LFA kompetentní, nebo nikoliv,“ naspal Tvrdík na platformu X.

Naštvaný boss Slavie už včera oznámil, že v únoru předložení změnu ve vedení LFA, která řídí profesionální soutěže.

Kritikou LFA nešetřil ani ředitel strategické komunikace Slavie Jakub Splavec. „Od pátku bylo jasné, že to na většině stadionů prostě nepůjde. Snažili jsme se to vysvětlit těm, kteří mají za úkol řídit ligu,” uvedl na sociální síti Splavec. „Ti samí lidé nechali naše kluky odjet do Zlína s tím, že druhý den dopoledne zápas odloží. Místo toho, aby se řídili racionálním úsudkem, hráli si na meteorology a byrokratické mravokárce. Výsledek ať si každý zhodnotí sám.”

Proč LFA neodložila zápas dřív?

Nedělní zápas Baníku s Plzní byl přitom odložený už v sobotu. Ve Zlíně se ale čekalo až do poslední chvíle. Proč? „Kvůli dění v posledních hodinách a dnech byla LFA v intenzivním kontaktu s kluby v rámci celé F:L a pokud domácí celek požádal, LFA vyslala na stadion delegovanou osobu, aby situaci posoudila a v případě špatného stavu, utkání s předstihem odložila. V případě Zlína ale klub o nic podobného nežádal a dopředu avizoval, že stav hrací plochy je dobrý a díky příznivé předpovědi by mělo být vše připraveno tak, aby se utkání mohlo uskutečnit bez jakýchkoliv omezení,” vysvětlila LFA, proč se s odložením zápasu  otálelo.

„Bohužel noční sněžení situaci změnilo a i přes všechnu snahu domácího celku nebylo možné hrací plochu uvést do odpovídajícího stavu. Utkání proto bylo nutné odložit na zatím neurčitý termín,” doplnila LFA.